Prodexpol
PL EN
Zamów wycenę

Pielęgnacja podłóg olejowanych

PIELĘGNACJA PODŁOG OLEJOWANYCH

W celu zachowania naturalnych cech i struktury drewnianej posadzki zaleca się utrzymywanie w pomieszczeniach temperatury 18-20°C i względnej wilgotności powietrza na poziomie 50-60%. Istotne jest utrzymywanie stałej wilgotności powietrza. Zbyt duża wilgotności powietrza może spowodować, iż drewno będzie pęcznieć lub paczyć, zbyt niska, że może się zsychać lub pękać.

Optymalne, w miarę stałe warunki w pomieszczeniu powinno się zachować szczególnie zaraz po zakończeniu prac parkieciarskich. Pomieszczenie bezwzględnie musi być wietrzone. Niedopuszczalne jest prowadzenie prac mokrych (glazura, terakota, gipsowanie itp.)

Zaimpregnowaną podłogę drewnianą olejami należy odpowiednio pielęgnować i chronić.

Zalecane środki to:

- euku-pflege-emulsion / Osmo wisch-fix – emulsja pielęgnacyjna do codziennego sprzątania, która nie tylko czyści, ale także pielęgnuje impregnowany parkiet

- euku-reiniger – preparat czyszczący zaimpregnowane drewno – do usuwania brudu przed olejowaniem lub odświeżaniem impregnowanego drewna

- euku-polish / osmo 3029 – do konserwacji i nadawania delikatnego połysku impregnowanemu drewnu

- euku-refresher – preparat do odświeżania impregnowanego drewna, przywraca naturalny kolor drewna;

 

ODŚWIEŻANIE  EUKU-REFRESHER

1. Preparat Euku-Refresher nanosimy na suchą, czystą podłogę przy użyciu miękkiej szmatki, pędzla, szczotki, gąbki.

2. Nadmiar – kałuże preparatu - zebrać miękką szmatką lub gumową raklą.

3. Schnięcie preparatu 15 – 45 minut.

4. Polerowanie polerką mechaniczną (ok. 150 obr/min) z padem beżowym do wcierania preparatu.

5. Dopiero po pełnym wyschnięciu – ok. 1 – 3 h, można poruszać się i użytkować podłogę.

6. Częstotliwość stosowania : co 3 tygodnie lub częściej w zależności od stopnia zszarzenia podłogi.

  

CODZIENNA PIELĘGNACJA  EUKU-PFLEGE-EMULSION 


1. Dokładnie wymieszać 0,1-0,2 litra emulsji z 10 litrami czystej letniej wody. Proszę nie nanosić koncentratu, tylko mieszaninę z wodą! Narzędzia: płaski mop, miękka szmatka, łasica moherowa – uwaga: narzędzia zwilżone preparatem, bez kapania wody!

2. Rozcieńczoną emulsję nanosimy za pomocą płaskiego mopa, miękkiej czystej szmatki, moherowej łasicy i pozostawiamy do wyschnięcia, unikać zacieków i kałuż. Podłoga gotowa do użytku po całkowitym wyschnięciu środka – ok. 1 godzina.

3. Częste mycie podłogi dużą ilością wody będzie powodować bielenie i szarzenie impregnowanego drewna.

4. Częstotliwość stosowania: przy dużym obciążeniu ruchem codziennie lub co 2 dni, w warunkach domowych – raz na tydzień lub przy widocznym zabrudzeniu;

  

OKRESOWE INTENSYWNE CZYSZCZENIE  EUKU-REINIGER


1. Środek rozprowadzić na powierzchni, pozostawić na krótko do wchłonięcia – 10-15 minut.

2. Następnie w jeszcze mokrym stanie wytrzeć szmatką, płaskim mopem, w przypadku widocznego brudu zetrzeć mopem do widocznego drewna bez brudu.

3. Po całkowitym wyschnięciu podłogi nanieść euku-polish i polerować polerką 150 obr/min – stosując biały pad lub nanieść euku-refresher i polerować polerką 150 obr/min – stosując beżowy pad.

4. Częstotliwość stosowania: raz na 3 miesiące.

  

OKRESOWA KONSERWACJA  EUKU-POLISH


1. Przed użyciem środek wstrząsnąć, podłogę wstępnie oczyścić używając euku-reiniger

2. Przy pielęgnacji nanieść równomiernie cienką warstwę środka i po kilku minutach- jak tylko podłoga jest sucha -  polerować polerką 150 obr/min białym padem.

3. Euku-Polish stosuje się szczególnie do konserwacji mocno zniszczonych podłóg w pomieszczeniach biurowych, szkołach, gastronomii, salach tanecznych. Produkt ten jest wodoodporny i nawet po zwilżeniu mokrą szmatką nadaje się do polerowania. Czas schnięcia 30 – 45 minut i możliwość pełnego ruchu pieszego.

  

Ważne:

Niektóre środki czyszczące dostępne na rynku, zawierające substancje agresywne, powodujące przyśpieszone zużycie powłoki olejowanej !!!

.

PRODEXPOL