Pielęgnacja podłóg lakierowanych

Pielęgnacja podłóg lakierowanych

W celu zachowania naturalnych cech i struktury drewnianej posadzki zaleca się utrzymywanie w pomieszczeniach temperatury 18-20°C i względnej wilgotności powietrza na poziomie 50-60%. Istotne jest utrzymywanie stałej wilgotności powietrza. Zbyt duża wilgotności powietrza może spowodować, iż drewno będzie pęcznieć lub paczyć, zbyt niska, że może się zsychać lub pękać.

Optymalne, w miarę stałe warunki w pomieszczeniu powinno się zachować szczególnie zaraz po zakończeniu prac parkieciarskich. Pomieszczenie bezwzględnie musi być wietrzone. Niedopuszczalne jest prowadzenie prac mokrych (glazura, terakota, gipsowanie itp.)

Po świeżo polakierowanej podłodze, można poruszać się dopiero następnego dnia. Całkowite obciążenie oraz pierwsza konserwacja możliwa jest po 8-14 dniach. W pierwszych tygodniach po zakończeniu prac lakierniczych, nie należy kłaść dywanów, a podłogi czyścić wyłącznie na sucho.

Podłogi lakierowane fabrycznie powinny być odpowiednio zabezpieczone Bona Polish, gdyż wielowarstwowe lakiery UV są znacznie cieńsze niż powłoki nanoszone ręcznie. Antypoślizgowe podkłady pod dywany muszą nadawać się na lakierowaną podłogę drewnianą. Nogi od stołu oraz krzeseł należy zabezpieczyć podkładkami z filcu. Dodatkowo zaleca się nałożenie specjalnych podkładek pod kółka foteli. Zabrudzenia i piasek należy usuwać szczotką, lub odkurzaczem. Do zmywania na mokro należy użyć wilgotnej szmatki lub mopa dodając środek do mycia parkietów Bona Cleaner. Nie należy wylewać dużo wody na podłogę, gdyż drewno może zawilgotnieć i ulec odkształceniu.

Konserwacja powierzchni lakierowanch:

Ważne !

Niektóre środki czyszczące dostępne na rynku, zawierające substancje agresywne, powodujące przyśpieszone zużycie lakieru !