Parkiet bielony

Parkiet bielony

Są różne sposoby na to, aby w atrakcyjny sposób odświeżyć podłogę oraz nadać jej nowe, ciekawe oblicze. Jednym z nich może być parkiet bielony, czyli zdecydowana odmiana w porównaniu do zszarzałej posadzki. Efekt wybielania spowoduje, że będzie ona wyraźne „odmłodzona”, a całe wnętrze - rozjaśnione. Parkiet bielony to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla miłośników skandynawskiego stylu. A tego typu zabieg można wykonać nawet samodzielnie, z wykorzystaniem różnego rodzaju preparatów.

Łatwe wykonanie i olśniewający efekt

Wykorzystując nowoczesne produkty wybielające, można bez trudu odświeżyć wygląd podłogi i sprawić, że drewno nabierze naturalnego, stylowego wyglądu lub zachwyci swoją nietypową, elegancką bielą. Wszystko zależy od doboru odpowiednich artykułów. W każdym wypadku będzie to jednak doskonały sposób na rozjaśnienie zacienionych pomieszczeń oraz uzyskanie uniwersalnego bielonego parkietu, który będzie komponował się ze współczesnymi wystrojami.

Olej
Użycie oleju z kolei gwarantuje nadanie podłodze naturalnego, matowego wyglądu. To produkt, który świetnie impregnuje, czyli zabezpiecza drewno przed wilgocią. Jednak w przypadku miękkiego drewna może je uszkodzić. Na olejowanej posadzce widoczne są naturalne słoje. Nie jest ona śliska, a do tego jeszcze staje się odporna na plamy i zarysowania. W tym przypadku parkiet zyskuje dyskretny satynowy połysk. Bielony kolor drewna to doskonałe uzupełnienie każdego nowoczesnego wnętrza.

Bejca
Do nowoczesnej formy wykończenia podłóg stosuje się także bejcę, ale tylko do podłóg wykonanych z drewna. To inaczej barwienie posadzki drewnianej z zachowaniem jej naturalnego usłojenia. Bejcę nakłada się na przygotowaną wcześniej powierzchnię (najlepiej cyklinowaną). Można zdecydować się na preparaty wodne, które będą dłużej schły, przez co zyskuje się więcej czasu na ewentualne poprawki lub spirytusowe, które z kolei szybciej pokrywają parkiet. Te ostatnie jednak wymagają wprawy, gdyż łatwo jest o pozostawienie mało estetycznych plam na bielonym parkiecie. Po wyschnięciu bejcy nakłada się – jako warstwę ochronną – lakier lub olej.

Bielony parkiet z pewnością daje niespotykany efekt w aranżacjach wnętrz – zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

Stylowy wygląd bielonego parkietu

Warto na własne oczy przekonać się, jak fantastycznie prezentuje się odnowiona posadzka. Parkiet bielony idealnie dopasuje się do nowoczesnego salonu czy jadalni, ale także stanowi świetne rozwiązanie w budynkach publicznych, takich jak galerie, muzea czy gabinety. Delikatne, jasne barwy trafiają w niemal każdy gust, a jednocześnie podkreślają fakturę drewnianych paneli, wyraźnie zarysowując kontrast w naturalnych wzorach. Nałożenie wybielającej warstwy to niewielki wysiłek, który gwarantuje atrakcyjne wizualnie efekty.

Nasza firma służy wsparciem, dzięki któremu posadzka olśni każdego swoim wyglądem. Bielony parkiet wymaga jedynie wykonania dodatkowej czynności po cyklinowaniu, dlatego warto rozważyć odświeżenie podłogi w swoich pomieszczeniach. Zachęcamy do kontaktu, aby poznać więcej szczegółów i rozwiać wszelkie wątpliwości.