Jak powinno się układać podłogę z desek?

Jak powinno się układać podłogę z desek?

Mimo ogromnej popularności parkietów, deski podłogowe nadal cieszą się sporym powodzeniem, stanowiąc wyraz dobrego smaku i dodając prestiżu naszym wnętrzom. Zobacz, jak powinno się prawidłowo układać podłogę dębową i sprawdź, jak przygotować deski drewniane do montażu.

Zalety podłogi z desek

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu to właśnie deski stanowiły najpopularniejszy rodzaj podłogi drewnianej. Dopiero pojawienie się na rynku parkietów – ze względu na ich niższy koszt i łatwiejszy montaż – sprawiło, że deski drewniane zaczęły być stopniowo wypierane. Nie sposób jednak odmówić im walorów, które sprawiają, że dobrze utrzymana podłoga z desek zachwyca swoją ponadczasową, luksusową elegancją. Oprócz zalet typowo estetycznych warto zwrócić uwagę na bardzo dużą żywotność podłogi z desek, która – przy odpowiedniej pielęgnacji – może służyć swoim właścicielom nawet przez kilkadziesiąt lat. Podłoga dębowa – ale również wykonana z innego gatunku drewna – może być odnawiana kilkukrotnie poprzez cyklinowanie i nakładanie kolejnych warstw oleju, wosku lub lakieru. Kolejną zaletą deski podłogowej jest jej uniwersalność – tego typu podłoga doskonale sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach klasycznych, nowoczesnych, prowansalskich, rustykalnych, jak i w wielu innych stylach aranżacji wnętrz.

Montaż desek podłogowych

Odpowiednio twarde i dobrze wysuszone deski podłogowe mocuje się do podłoża cementowego za pomocą kleju do podłóg drewnianych. Pierwsza deska powinna zostać przybita wzdłuż ściany z zachowaniem przerwy dylatacyjnej ok. 1,5 cm. Kolejne deski należy odpowiednio dociskać do siebie, łącząc ze sobą wypust i wpust.

Prodexpol – Polski Producent Parkietów

Prawidłowy montaż podłogi drewnianej wymaga wiedzy, doświadczenia i niezawodnego sprzętu, dlatego warto w tej kwestii zaufać fachowcom. Oferta firmy Prodexpol obejmuje nie tylko kompleksowy montaż, ale również ponad 1000 modeli parkietów i desek podłogowych oraz profesjonalną chemię budowaną. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu w celu uzyskania wyceny.