Deska wenge - egzotyka w Twoim domu

Deska wenge - egzotyka w Twoim domu

Podłogi z drewna egzotycznego od lat cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników trwałości i elegancji. Tego rodzaju posadzki zachwycają bogatą paletą barw i wprowadzają do wnętrz powiew niezwykłej świeżości. Jednocześnie, drewno podłogowe z egzotycznych zakątków świata jest niezwykle wytrzymałe i odporne na eksploatację. To z kolei sprawia, że wykonywane z niego podłogi doskonale sprawdzają się również w obiektach publicznych i miejscach szczególnie uczęszczanych przez ludzi. Wśród kolorów niezmiennie ogromną popularnością cieszy się wenge – podłoga o barwie gorzkiej czekolady prezentuje się stylowo i niezwykle elegancko.

Bogata paleta barw drewna egzotycznego

Parkiety, deski podłogowe na rynku znajdziemy wiele rodzajów podłogi z egzotycznych gatunków drewna. Większość z nich dostępna jest w niezwykle bogatej palecie kolorystycznej. Wnętrze ocieplą lekko pomarańczowe drewno doussie, jasnobrązowy teak czy miodowo-brązowe Irko. To tylko niektóre z wielu atrakcyjnych barw, oferowanych przez drewno z najdalszych zakątków świata. Takie posadzki w naszych domach prezentują się stylowo i jednocześnie bardzo przytulnie. Delikatne, czekoladowe lub pomarańczowe akcenty potęgują wrażenie ciepłej i bezpiecznej przestrzeni. Deska wenge stanowi ponadczasowe rozwiązanie do mieszkania. Z uwagi na intensywną, ciemnobrązową barwę, posadzka wenge najczęściej stanowi najbardziej wyrazisty element całej aranżacji pomieszczenia. Umiejętny dobór dodatków oraz wyposażenie wnętrza na zasadzie kontrastu, pozwalają tworzyć unikatowe i niezwykle efektowne wystroje, których podłoga nie jest wyłącznie dopełnieniem, ale bardzo ważnym elementem.

Deska wenge – w jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej?

Utrzymana w tym kolorze podłoga doskonale ociepli każde wnętrze, nadając mu przytulnego i prawdziwie domowego charakteru. Choć wenge może kojarzyć się nam z chłodną elegancją, warto zdawać sobie sprawę z faktu, że ciemnobrązowa barwa powszechnie wykorzystywana jest w stylizacjach prowansalskich czy rustykalnych. Tym z kolei najbliżej do ciepła „domowego ogniska”, właśnie dzięki zastosowaniu ciemnobrązowych akcentów. Podłogi i pakiety drewniane w kolorze wenge doskonale sprawdzają się w przestronnych wnętrzach, z uwagi na swój wyrazisty charakter. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie jednolitej posadzki na powierzchni całego mieszkania – tego rodzaju zabieg optycznie powiększy nawet niezbyt duże pomieszczenia.

Prodexpol – największy wybór desek podłogowych z drewna egzotycznego

Szeroki wybór podłóg z drewna egzotycznego, znajdą Państwo w ofercie salonu sprzedażowego Prodexpol. Nasze drewno wyróżnia ponadprzeciętna trwałość oraz wysoka odporność na ścieranie. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą gamą stylowych i eleganckich parkietów oraz desek z najdalszych rejonów świata. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo oraz najlepsze ceny na rynku.