Jodełka węgierska, a francuska

Jodełka węgierska, a francuska

Klasyczny, drewniany parkiet od stuleci uznawany jest za synonim elegancji i dobrego smaku. Dawniej, tego rodzaju podłogi układane były w pałacach, zamkach czy na dworach arystokracji. Również dziś, w swoich salonach, sypialniach i gabinetach możemy cieszyć się stylowym pięknem podłogowej klasyki. Wśród najpopularniejszych sposobów układania podłóg z drewna prym wiodą jodełka węgierska oraz jodła francuska. Wyjaśniamy różnice pomiędzy obiema technikami i podpowiadamy, w których wnętrzach parkiety drewniane sprawdzą się najlepiej.

Drewniany parkiet – luksus dostępny dla każdego

Dobrze ułożony parkiet będzie nam służył przez wiele dziesięcioleci – oczywiście pod warunkiem właściwej pielęgnacji. Z uwagi na trwałość oraz estetykę, parkiety dębowe lub wykonane z innego gatunku drewna, znajdują wielu zwolenników. Doceniają je nie tylko miłośnicy klasycznych, ale również nowoczesnych aranżacji wnętrz. Z uwagi na ogromną różnorodność oferowaną przez producentów i dystrybutorów na rynku znaleźć można parkiet idealnie pasujący do każdego pomieszczenia. Współcześnie nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli posiadać piękny parkiet w kuchni, sypialni, a nawet łazience. Taka podłoga prezentuje się elegancko i luksusowo, stanowiąc jeden z głównych elementów każdego wystroju.

Jodełka francuska i jodła węgierska

Tym, co wyróżnia drewniany parkiet spośród wielu dostępnych rodzajów podłóg, jest jego unikatowy sposób ułożenia. Charakterystyczna jodełka sama w sobie uznawana jest za synonim perfekcji i kompozycyjny ideał. Spoglądając na precyzyjnie ułożone deszczułki, docięte i zamocowane pod odpowiednim kątem, łatwo odzyskać wewnętrzny spokój oraz poczucie otaczającej harmonii. Za najbardziej ekskluzywne uchodzą wzory jodły węgierskiej oraz francuskiej. Stanowią one najszlachetniejsze sposoby układania parkietu spotykane w najbardziej luksusowych wnętrzach.

Jak wybrać idealny sposób układania parkietu?

Choć podłogi układane w jodełkę były popularne już kilka wieków temu, dziś na nowo odkrywamy piękno i ponadczasowy charakter tych aranżacji. Dzieje się to również dzięki producentom i dystrybutorom, oferującym swoim klientom szeroki wybór podłóg i parkietów drewnianych.