Merbau przemysłowy - piękna podłoga w Twoim domu

Merbau przemysłowy - piękna podłoga w Twoim domu

Drewniane podłogi nie wychodzą z mody. Mimo szerokiej dostępności rozwiązań takich, jak panele czy płytki to właśnie parkiety i deski wiodą prym wśród osób, które chcą urządzić swoje nowe mieszkanie lub dom. Dzięki wybieraniu takiego surowca ogólny wystrój wnętrza staje się przytulny i komfortowy. Jednak pewne gatunki drewna są nierzadko częściej preferowane niż inne. Jednym z bardziej nowoczesnych wyborów jest drewno merbau i może ono występować jako mozaika przemysłowa.

Dlaczego przemysłowe merbau to dobry wybór?

Ze względu na brak gałęzi nawet na jednej czwartej powierzchni drzewa, jego pień idealnie nadaje się do produkcji desek i klepek podłogowych ale także i do mozaiki przemysłowej. Ponadto warto odnotować fakt, że jego suszenie trwa dosyć długo - to jednak przyczynia się do tego, że materiał nie pęka, a dzięki temu może być z powodzeniem wykorzystywany do produkcji desek o równej, gładkiej strukturze. Przy tym należy zauważyć, że ma tendencję do tworzenia sęków, co dla jednych może być wadą, dla innych - interesującym elementem, który wpływa na oryginalny wygląd podłogi. W mozaice przemysłowej nie ma sęków lub są całkowicie niewidoczne a małe elementy z których taka mozaika się składa nadaje wyjątkowy charakter całemu wnętrzu.

Samo drewno, a zwłaszcza mozaika przemysłowa która składa się z małych elementów, wykazuje bardzo dobre właściwości mechaniczne, które mają ogromne znaczenie w kwestii jego wytrzymałości. Jest gatunkiem bardzo ciężkim, o dużej wilgotności a także wyróżnia się odpornością na ściskanie i zgniatanie. Dlatego też sprawdza się znakomicie w codziennym użytkowaniu. Odpowiednia obróbka pozwoli cieszyć się doskonałą podłogą merbau zarówno w desce jak i mozaice przemysłowej przez długie lata. Brak wgnieceń, odkształceń i innych zniszczeń wpływa niezwykle pozytywnie na ogólny komfort poruszania się po takiej nawierzchni.

Postaw na merbau przemysłowy w nowoczesnym i tradycyjnym wnętrzu

Opisywany rodzaj podłogi sprawdzi się znakomicie w każdym rodzaju wnętrza: od tego o charakterze retro-vintage po najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne i wyposażeniowe. Aranżacje typowo skandynawskie, urządzone minimalistycznie - wbrew egzotycznemu pochodzeniu podłogi - będą doskonale współgrały z surowością i jednocześnie naturalnością nawierzchni. Nie zakrywaj jej dywanem, a wyeksponuj i uczyń z niej główny element dekoracyjny, który przyciągnie uwagę wszystkich Twoich gości. Niezależnie od tego, gdzie chcesz położyć merbau przemysłowy będzie to dobry wybór. Ta wysokogatunkowa i bardzo mocna podłoga odnajdzie się znakomicie nie tylko w przestrzeniach takich jak pokój dzienny czy sypialnia. Sprawdzi się również w przedpokoju, a nawet w kuchni i łazience.