Drewniane mozaiki podłogowe – poznaj ich zalety

Drewniane mozaiki podłogowe – poznaj ich zalety

Jeżeli szukasz wskazówek dotyczących drewnianych mozaik podłogowych, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Zebraliśmy w nim najważniejsze informacje. Produkty te różnią się nie tylko wzorami, ale i wytrzymałością. Sprawdź, które będą najbardziej odpowiednie dla Ciebie i już dzisiaj zamów wybrany model!

Dla kogo?

Profesjonalnie wykonana mozaika podłogowa to ozdoba każdego pomieszczenia. Powstaje z prostokątnych deszczułek połączonych w jeden większy element, który przykleja się bezpośrednio do podłoża. Może mieć wzór kwadratów lub wzór „angielski”. Na tego typu podłogę decydują się osoby, które lubią oryginalne dekoracje i niestandardowe rozwiązania. Można je dopasować odpowiednio do wnętrza, bo drewniana podłoga jest bardzo uniwersalna i stanowi interesujące dopełnienie aranżacji. 

Szlachetny materiał

Kupując mozaikę, warto zwrócić uwagę nie tylko na ceny, ale przede wszystkim na rodzaj drewna, z jakiego ją zrobiono. Najczęściej jest to dąb, gatunek bardzo wytrzymały. Doskonale sprawdza się w przypadku codziennego, intensywnego użytkowania. To istotne, bo mozaika jest cieńsza niż parkiet. Musi więc być solidnie wykonana.

Na popularne mozaiki merbau drewno pozyskiwane jest z drzew, które występują w lasach równikowych. Ma piękny, czerwonawy lub ciemnobrązowy odcień i jest odporne na zniszczenia. Merbau często jest używane do tworzenia ciekawych aranżacji drewnianych podłóg.

Mozaika z naturalnego drewna sprawia, że wnętrza są bardziej przytulne i przyjazne. Jeśli więc zależy Ci, by w Twoim domu było klimatycznie, a zarazem chcesz, by wybrana przez Ciebiepodłoga służyła Ci przez długi czas, zainwestuj w mozaikę z naturalnego drewna, która doda uroku każdemu pomieszczeniu. 

Inwestycja na lata

Bardzo wytrzymała jest przede wszystkim mozaika przemysłowa. Stosuje się ją w wielu miejscach użyteczności publicznej, ponieważ świetnie się prezentuje i jest odporna na ścieranie. Tym bardziej więc sprawdzi się w domach prywatnych. Jeśli planujesz tego typu zakup, koniecznie przejrzyj naszą ofertę, gdzie znajdziesz szeroki wybór podłóg drewnianych. Pamiętaj, że jest to inwestycja na lata. Gwarantujemy, że będziesz z niej zadowolony!