Jesion – czy to dobry materiał na podłogę?

Jesion – czy to dobry materiał na podłogę?

Twoim marzeniem jest drewniana podłoga i zastanawiasz się, jaką wybrać? Polecamy elegancki, bielony jesion, który jest bardzo uniwersalny i pasuje do wielu aranżacji. W tym artykule wyjaśniamy, czym charakteryzuje się to drewno i dlaczego jest świetnym materiałem na podłogę. Sprawdź i stwórz wyjątkowe wnętrze!

Dlaczego warto?

Wiele osób waha się, czy warto inwestować w drewniane podłogi. Należy więc podkreślić, że są one nie tylko efektowne, ale też trwałe – jeśli zostały odpowiednio zabezpieczone, można się nimi cieszyć przez wiele lat. Profesjonalnie położona deska nie wypacza się i świetnie się prezentuje pomimo upływu czasu. Poza tym drewno:

Wnętrza z drewnianymi podłogami są przytulne i zawsze robią wrażenie. Do wyboru są różne gatunki, a wśród nich jednym z najpopularniejszych jest bez wątpienia jesion.

Wiele możliwości

Decydując się na konkretną podłogę, zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na jej walory estetyczne. W naszej ofercie jesion dostępny jest w kilku wariantach – między innymi:

Wersje te różnią się między sobą głównie kolorystyką – możesz więc wybrać odcień idealnie pasujący do Twojego wnętrza. W niektórych widoczne są słoje i sporadycznie występujące sęki, które nadają aranżacji niepowtarzalnego klimatu.

Wiele osób decyduje się również na parkiet w formie jodełki francuskiej, który zwraca uwagę i stanowi oryginalne wykończenie. Sprawdź naszą ofertę i realizacje – wśród nich na pewno znajdziesz coś, co Cię zainspiruje!

Na wiele lat

Oprócz wyglądu istotne są również parametry drewna, na które się decydujesz. To od nich zależy, jak długo będziesz cieszyć się piękną podłogą. Jesion uznawany jest nie tylko za gatunek szlachetny, ale też wytrzymały. Dlatego jest chętnie wybierany, bo świetnie sprawdza się przy długotrwałym użytkowaniu. Poza tym jest określany jako drewno twarde, które nie ugina się i nie wypacza wraz z upływem czasu. Dobrze ułożone jesionowe deski tworzą stabilną, świetnie prezentującą się podłogę, z której możesz korzystać nie tylko Ty, ale też kolejne pokolenia. 

Doskonała jakość

Tworząc podłogi z jesionu, dbamy o to, by każda deska była odpowiedniej jakości, dlatego pozyskujemy materiały tylko od najlepszych dostawców. Oferowane przez nas produkty są zabezpieczone olejem lub lakierem. Można je zamontować na ogrzewaniu podłogowym i w ten sposób w pełni wykorzystać ich właściwości. Jesion jest piękną ozdobą zarówno lokali użytkowych, jak i prywatnych mieszkań – spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Najlepszy wybór

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości – skontaktuj się z nami. Z przyjemnością podpowiemy Ci najlepsze rozwiązania. Możesz też odwiedzić nasze salony podłóg w Warszawie i wybrać takie deski z jesionu, które najlepiej będą pasowały do Twojej aranżacji domu!