5 powodów, dla których warto wybrać klepki podłogowe

5 powodów, dla których warto wybrać klepki podłogowe

Zdecydowałeś się na położenie parkietu w swoim domu czy jeszcze się wahasz? O zaletach drewnianej podłogi można napisać wiele. Zachwyca swoim wyglądem, nadając wnętrzom szczególnego charakteru, a dzięki wyjątkowym właściwościom wytrzyma naprawdę długi czas. Jeśli chcesz dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o parkietach, przeczytaj nasz artykuł. Przedstawiamy w nim 5 powodów, dla których warto wybrać klepki podłogowe!

Klepka podłogowa – zapraszamy na parkiet

Parkiety drewniane wybierane są nie tylko do klasycznych, ale i nowoczesnych wnętrz, gdzie doskonale komponują się z minimalistycznym stylem scandi czy surowością loftowego designu. Wszystko dzięki różnorodności klepek podłogowych dostępnych na rynku, w tym w firmie Prodexpol. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Podpowiadamy!

Powód 1. Różnorodność kolorów

Jeśli sądzisz, że drewniana podłoga to ograniczony wybór, jesteś w błędzie! Różnorodność gatunków drzew jest ogromna. Oprócz klepki dębowej czy jesionowej możesz postawić na bardziej egzotyczne warianty, np. z orzecha, merbau lub teak. Każde z rozwiązań to wyjątkowy efekt estetyczny dla wnętrza. Mało tego, istnieje kilka sposobów na ułożenie parkietu:


Powód 2. Uniwersalność


Od francuskich pałaców po współczesne lofty. Klepki podłogowe jak żaden inny rodzaj podłóg mogą być zastosowane w niemal każdym pomieszczeniu – bez względu na styl. Ułożone w cegiełkę nadadzą klimatu jak ze starych kamienic. Bielone klepki wprowadzą nieco przytulności, a te wykonane z dębu czarnego podkreślą charakter męskiego, industrialnego wystroju.

Powód 3. Wysoka trwałość i odporność

Drewno to materiał na lata. Przetrwa wiele i wytrzyma naprawdę surowe warunki. Nie bez powodu parkiety z powodzeniem sprawdzają się również w budynkach publicznych, np. siedzibach firm czy galeriach handlowych. Podłogi z drewna naturalnego można zastosować także w pomieszczeniach narażonych na wilgoć jak łazienka czy kuchnia. Jeżeli chodzi o wytrzymałość, bardzo dobrze spisuje się klasyczna klepka dębowa, przy czym jej cena jest niższa od wariantów egzotycznych.

Powód 4. Doskonała akustyka

W przeciwieństwie do paneli laminowanych klepki podłogowe zapewniają wyciszenie na wysokim poziomie. Podłogę drewnianą klei się do podłoża zapewniając dzięki temu lepsze wyciszenie wnętrza co podnosi komfort akustyczny. Podłogi takie sprawdzą się więc bardzo dobrze w blokach wielorodzinnych. Klepka dębowa będzie też cieplejsza niż gres czy panele laminowane. Lubisz ciepłą podłogę postaw na drewniane klepki podłogowe.

Powód 5. Możliwość odnawiania

Cyklinowanie umożliwia odnowienie klepek bez konieczności wymieniania całej podłogi. To ogromna zaleta drewnianych parkietów, która sprawia, że można je użytkować przez długie lata. Ponadto ostatnio modne jest również barwienie podłóg, gdy dotychczasowy wygląd się nudzi.

Wybierz modne klepki od Prodexpol

Decydując się na parkiet, poczynisz jedną z najlepszych inwestycji w życiu – na lata. Klepka drewniana na podłodze to jeden z najpopularniejszych wyborów osób urządzających wnętrza. Przedstawiliśmy Ci największe zalety tego rozwiązania. Gotowy na dobór wymarzonej posadzki? Prodexpol oferuje klepki podłogowe w cenach fabrycznych. Sprawdź ofertę i zamów wycenę parkietu do swojego domu.