Jak dobrać deskę podłogową do pomieszczenia?

Jak dobrać deskę podłogową do pomieszczenia?

Planujesz zakup nowej podłogi? Deski drewniane to doskonały pomysł, jeśli chcesz długo cieszyć się nienagannym wyglądem i zawsze doskonałym stylem Twoich wnętrz. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny produkt, warto sprawdzić jaki zastosować parkiet do danego pomieszczenia. Jak dobrać odpowiednią podłogę do salonu, a jaką do łazienki? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru. Poznaj nasze wskazówki.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu podłogi?

Odpowiednio dobrane deski drewniane pozwolą Ci cieszyć się piękną i funkcjonalną podłogą przez wiele lat. Warunkiem jest tu takie dopasowanie desek, aby spełniały wymagania danego pomieszczenia. Dotyczy to zarówno kwestii czysto estetycznych, takich jak kolor czy rozmiar, jak i właściwości mechanicznych.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, weź pod uwagę m.in.:

Pamiętaj również o domowych instalacjach, które należy dopasować do parkietu. Przykładowo, deski na ogrzewanie podłogowe powinny być wykonane z gatunków odpornych na zmiany temperatury.

Jak dobrać podłogę do różnych pomieszczeń w domu?

Salon

W pokoju wypoczynkowym podłoga ma szczególne znaczenie. To tu spędza się najwięcej czasu — podczas relaksu lub przyjmowania gości. Dlatego tak ważne jest, aby wystrój był estetyczny, spójny oraz sprzyjał wypoczynkowy. W salonie sprawdzą się deski dębowe, które są odporne na ścieranie oraz częste użytkowanie. W zależności od różnego wykończenia i układu klepek, możesz uzyskać efekt, który najbardziej odpowiada Twojemu założeniu.

Łazienka

Podłoga drewniana to popularna alternatywa dla płytek. Takie rozwiązanie dodaje wnętrzu przytulności i elegancji. Fani zastosowania tego materiału w łazience szczególnie cenią sobie uczucie ciepła pod stopami. Podczas zakupu klepek najważniejszym kryterium wyboru jest odporność drewna do kurczenia się i rozszerzania pod wpływem wilgoci i temperatury. Najlepszymi właściwościami wykazują się gatunki egzotyczne: merbau, jatoba, teak, iroco.

Korytarz

Podobnie jak w przypadku salonu, tak w przedpokoju zwykle panuje duże natężenie ruchu. Z tego powodu warto postawić na twarde deski: dąb, orzech czy merbau. Jeśli korytarz jest długi i wąski, ważny jest również sposób ułożenia desek – najlepiej prostopadle do ścian, co optycznie poszerzy wnętrze.

Postaw na tanie deski podłogowe Prodexpol

Wybór nowego parkietu to decyzja na długie lata. Warto przemyśleć zakup, biorąc pod uwagę wszystkie ważne czynniki dotyczące charakteru wnętrz oraz parametrów klepek. Nie przepłacaj za drogie produkty i postaw na najtańsze deski podłogowe w Warszawie, które oferuje Prodexpol. W asortymencie znajdziesz rodzime i egzotyczne gatunki drewna o różnorodnym wykończeniu – idealne do Twojego pomieszczenia!