Jednakowa podłoga w całym domu. Czy to dobre rozwiązanie?

Jednakowa podłoga w całym domu. Czy to dobre rozwiązanie?

Od wielu lat większość osób stosowała panele lub parkiet do sypialni i salonu, a w łazience i kuchni stosowane były najczęściej płytki gresowe bądź ceramiczne. Obecnie trend ten nie jest już tak oczywisty. Coraz więcej osób układa podłogi drewniane w całym domu. Zastanawiasz się, czy to rzeczywiście dobry pomysł? Przeczytaj nasz tekst, poznaj zalety tego rozwiązania i zaaranżuj przytulną przestrzeń, która będzie mogła pełnić wiele różnych funkcji.

Własne „M” – nie tylko przestrzeń mieszkalna

Pandemia koronawirusa o 360 stopni zmieniła postrzeganie własnego „M” jako prywatnej przestrzeni, służącej wyłącznie do odpoczynku. Dotychczas dla większości Polaków dom stanowił swoistą oazę spokoju, gdzie można było odetchnąć od zawodowych obowiązków, spędzać czas wspólnie z rodziną i schować się przed światem. Obecnie mieszkanie coraz częściej staje się także miejscem pracy, dla najmłodszych szkołą, a dla niektórych także siłownią.

Trend ten sprawił, że wiele osób postanowiło zainwestować w generalny remont, aby przystosować swoje wnętrza do nowych ról, które zaczęły pełnić. Dotyczy to także podłóg, które stanowią tło dla całej aranżacji. To one pomagają tworzyć wielofunkcyjne przestrzenie, które z jednej strony będą piękne, a z drugiej naprawdę trwałe. Czy jednak stylowa deska jesion bielony bądź jasny dąb rzeczywiście dobrze sprawdzi się w każdym domowym pomieszczeniu? Czytaj dalej i dowiedz się, jakie materiały wybrać.

Podłoga, czyli najbardziej eksploatowany element każdego domu

Jej powierzchnia przez cały czas narażona jest na zniszczenia. Musi utrzymać ciężar regałów, szaf, komód, łóżek i innych mebli. Cały czas po niej chodzimy, co naraża wybrany materiał na ścieranie. Przypadkowe upadki zabawek lub innych przedmiotów mogą stać się powodem zarysowań, bądź nieestetycznych wgłębień. Podłogi drewniane są wystawione także na niekorzystne działanie wilgoci oraz promienie UV (szczególnie w pomieszczeniach z oknami wyeksponowanymi na południe).

Jednocześnie deska dąb czy egzotyczny parkiet są droższe niż wiele dostępnych na rynku opcji, a ich układanie dość kłopotliwe, dlatego większość osób chce, aby remont stał się inwestycją na długie lata. Z tego powodu dobór materiału na podłogę powinien być dobrze przemyślany. Warto wziąć pod uwagę nie tylko modne wzornictwo czy ulubioną kolorystykę, ale także walory użytkowe. Odporność na uszkodzenia to podstawa, aby długo cieszyć się piękną podłogą, która prezentuje się dokładnie tak, jak tuż po jej ułożeniu.

jednakowa podłoga

Jednakowa podłoga w całym domu podkreśli jego unikatowy styl

Chcesz zaprojektować spójne wnętrza, w których cała rodzina będzie z przyjemnością przebywać nawet przez długie godziny, wykonując domowe, zawodowe i szkolne obowiązki? Jednolity wzór podłogi ułatwi Ci to zadanie. W ten sposób zyskasz ład i stworzysz aranżację sprzyjającą wyciszeniu, które tak potrzebne jest w niepewnych czasach.

Nowoczesne materiały pozwolą Ci wykreować jednolity design. Rozwiązanie to znakomicie sprawdzi się w modnych loftach, w których stawia się na otwartą przestrzeń. Nie chcesz wydzielać oddzielnego salonu, kuchni, jadalni i sypialni? Stylowa podłoga jodełka francuska ułatwi Ci to zadanie. Przez wiele lat zdobiła ona wytworne posiadłości i apartamenty. Obecnie coraz częściej pojawia się także w mieszkaniach. Wystarczy, że wybierzesz deskę dąb czy jesion bielony i ułożysz elementy pod kątem 45 stopni względem ścian. Taka podłoga pięknie będzie prezentować się zarówno we wnętrzach rustykalnych czy klasycznych, jak i nowoczesnych.

Nie tylko względy estetyczne, ale i… oszczędności

Jednakowa podłoga pozwoli Ci nie tylko zyskać ekskluzywny efekt, ale i nieco zaoszczędzić na remoncie. Dobierasz wtedy jeden materiał na całą dostępną powierzchnię, co oznacza większe zamówienie, a to często pozwala uzyskać lepsze warunki zamówienia. Taka sama podłoga w całym domu wpłynie też na mniejsze zużycie materiału. Jest wtedy większa możliwość jego wykorzystania w kolejnych pomieszczeniach. Decydując się na różnorodne parkiety w każdym wnętrzu, w efekcie końcowym zostanie Ci kilka sztuk desek z danej serii, których najprawdopodobniej nie wykorzystasz. Mniej zapłacisz także za montaż podłogi, ponieważ całością może zająć się jeden wykonawca, który będzie miał duże pole do popisu.

Mieszkaj modnie, mieszkaj wygodnie!

Do łask wracają naturalne podłogi drewniane, które możesz wykorzystać w całym domu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór desek dębowych, jesionowych i egzotycznych o różnych strukturach i odcieniach. Dobierz idealny materiał dla siebie i stwórz wygodne wnętrza z jednolitą podłogą. Masz wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu – podzielimy się wiedzą i podpowiemy Ci sprawdzone rozwiązania.