Podłoga do pokoju dziecięcego. Podpowiadamy, jaką wybrać

Podłoga do pokoju dziecięcego. Podpowiadamy, jaką wybrać

Pierwsze kroki Twojego maluszka, upadające z wysokości klocki, jeżdżenie ulubionymi samochodzikami, resztki jedzenia… Podłoga w pokoju dziecięcym musi znieść naprawdę wiele. Dlatego warto zadbać, aby była nie tylko estetyczna, ale i trwała oraz bezpieczna. Jak wybrać idealny materiał? Podpowiadamy! Przeczytaj, poznaj dostępne możliwości i dokonaj trafnej decyzji. Stwórz solidną powierzchnię, która przetrwa niejedno.

Podłoga do zadań specjalnych, czyli... podłoga w pokoju malucha

Maluchy spędzają na niej naprawdę dużo czasu. Z czasem to właśnie tutaj rozkładają swoje ulubione zestawy klocków i budują misterne konstrukcje, układają puzzle, bawią się lalkami, jeżdżą pojazdami i organizują mnóstwo innych zabaw. Podłoga w pokoju dziecięcym jest narażona na uszkodzenia dużo bardziej niż w innych domowych pomieszczeniach. Mogą ją poplamić farby, kredki czy przypadkowo wylane soczki, porysować upadające zabawki.

Dobór idealnego materiału stanowi naprawdę duże wyzwanie. Ważne, aby był praktyczny, dobrze utrzymywał ciepło i nie wymagał szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Idealna podłoga musi być odporna (na zarysowania i obicia), funkcjonalna oraz bezpieczna dla najmłodszych. Tutaj nie wchodzą w grę żadne drzazgi czy nierówności. Powierzchnia musi być idealnie wyszlifowana i zabezpieczona lakierem.

Deski w pokoju dziecięcym

Nieco droższą opcją, ale gwarantującą jakość na lata, będzie podłoga drewniana. Do wyboru pozostają lite deski lub parkiet ułożony z niewielkich klepek, które mogą tworzyć fantazyjne wzory (np. na szachownicę, jodełkę czy cegiełkę).

Podłoga drewniana wbrew pozorom jest łatwa w utrzymaniu. Na rynku dostępne są różnorodne środki pielęgnacyjne, które skutecznie pomagają przedłużyć jej dobry wygląd na lata. Co ważne, jest ona odporna na wilgoć, co docenią zwłaszcza rodzice małych dzieci. Maluchy, mając jeszcze nie do końca wykształconą koordynację ruchową, często coś wylewają. Poza tym lubią malować bezpośrednio na podłogowych deskach, organizować przeróżne zabawy z wodą w roli głównej. Powierzchnia musi być zatem wytrzymała.

pokoj-dzieciecy

Najlepsza podłoga do pokoju dziecięcego? Naturalna i bezpieczna!

Naturalne drewno jest solidne, odporne na uszkodzenia i eleganckie. Deska świetnie sprawdzi się w pokoju małego alergika, ponieważ jej powierzchnia nie elektryzuje się i nie zbiera kurzu. Dębowa podłoga nie pochłania wody, ale paruje i oddaje ją do pomieszczenia, zapewniając odpowiednie nawilżenie powietrza. W ten sposób tworzy się przyjazny mikroklimat, który pozwoli Twojemu dziecku swobodnie oddychać.

Deski drewniane są obecnie najlepszym, zapewniającym najwyższą jakość użytkowania wyborem również dla dzieci mających tendencje do częstych infekcji dróg oddechowych. Dziś coraz łatwiej znaleźć jest drewniane podłogi, które są dedykowane bardziej wymagającym organizmom. Dlatego nawet, jeśli Twój maluch często choruje – nie musi być to powód do rezygnacji ze stylowej, wytrzymałej podłogi na lata.

Te gatunki drewna sprawdzą się na podłodze w pokoju dziecięcym

Duże znaczenie ma wybór gatunku drewna o odpowiedniej twardości. Do pokoju dziecięcego najlepszy będzie dąb, jesion, merbau lub deska z innych odmian egzotycznych.

Znajdź podłogę do pokoju Twojego dziecka

W salonie Prodexpol w Warszawie znajdziesz tanie podłogi drewniane idealne do różnych pomieszczeń. W naszej kolekcji przygotowaliśmy deski jesionowe, dębowe i egzotyczne o różnych wykończeniach oraz strukturach. Dobierz rozwiązanie idealnie wpisujące się w Twój indywidualny gust. Wspólnie z nami stwórz aranżację pokoju dziecięcego, który stanie się prawdziwym królestwem Twojej pociechy!