Jaką podłogę drewnianą wybrać do restauracji?

Jaką podłogę drewnianą wybrać do restauracji?

Przytulny klimat lokalu sprawia, że chce się w takim miejscu spędzać czas. Wystrój staje się znakiem rozpoznawczym przyciągającym klientów w równym stopniu, co pyszne menu. Bardzo ważnym elementem jest podłoga do restauracji. Polecamy klasyczne deski drewniane. Przeczytaj i dowiedz się, jak wybrać idealne parametry i wzory, aby zyskać trwałą oraz estetyczną powierzchnię.

Pokrycie podłogi w restauracji ma znaczenie

Obiekty komercyjne mają zupełnie inny charakter niż prywatne domy i mieszkania. Dlatego wymagają szczególnie starannego doboru materiałów wykończeniowych. Idealna podłoga do restauracji z jednej strony musi być dopasowana do stylu aranżacji, a z drugiej ważne są jej parametry techniczne. Duże natężenie ruchu wymaga doboru materiału, który będzie wytrzymały. Znaczenie ma odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania (np. butami na szpilce). Pod uwagę należy wziąć rodzaj drewna oraz możliwości bezproblemowego odnawiania powierzchni.

Dlaczego warto podstawić na naturalną podłogę drewnianą w restauracji?

W galeriach i innych dużych obiektach usługowo-handlowych często wybierana jest praktyczna ceramika, panele winylowe czy laminowane. W restauracji trzeba jednak stworzyć elegancki wystrój i przytulną atmosferę. Dobrym rozwiązaniem będą tutaj drewniane deski podłogowe. Naturalne drewno to surowiec ponadczasowy. Pasuje do różnych stylów i prezentuje się bardzo szykownie, dlatego pozwala podnieść standard lokalu. Ich dużym atutem jest również możliwość odnawiania. Gdy powierzchnia straci swój dawny blask, można zamówić zabieg ponownego olejowania.

Te podłogi sprawdzą się najlepiej

Warto pamiętać, że podłoga do restauracji musi w perfekcyjny sposób łączyć efektowny design z trwałością. Należy sięgać po twarde gatunki drewna. Dobrym wyborem będą deski z rodzimego dębu czy jesionu. Marzy Ci się bardziej oryginalne wnętrze? Podłoga egzotyczna świetnie podkreśli nieco orientalny charakter Twojego lokalu.

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest klasa drewna. Do wnętrz komercyjnych bardzo dobrze sprawdza się klasa rustik, ponieważ pozwala zakamuflować niewielkie rysy i inne uszkodzenia. Jako powłokę zabezpieczającą najlepiej zastosować olej.

deski-drewniane-warszawa

Klasyczna podłoga dębowa

Dąb od wieków cieszy się doskonałymi opiniami. Dębowe deski podłogowe uchodzą za bardzo luksusowe. Jest to drewno ciężkie i twarde (współczynnik twardości Brinella na poziomie 3,7), nie jest podatne na kurczenie. Dobra amortyzacja połączona z ciepłem zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym polecamy dąb white trufle. Są to jasne deski drewniane warstwowe z dobrze widoczną naturalną strukturą wykończoną olejowaniem. Taka podłoga optycznie powiększy pomieszczenie, dlatego doskonale będzie wyglądać nawet w nieco mniejszych salach restauracyjnych. Ciekawą propozycją do restauracji jest także deska podłogowa dąb sheena z naszej kolekcji. Jej powierzchnia została wyszczotkowana, dlatego na naturalnie białym tle widać unikalną strukturę drewna.

Podłogi egzotyczne

Poszukujesz pomysłu na efektowny wystrój sali w luksusowej restauracji? Doskonałą opcją będzie podłoga egzotyczna. Wiele gatunków wykazuje dużo lepsze parametry techniczne od drzew rodzimych. Wysokie klasy twardości sprawiają, że wykonane z nich deski podłogowe idealnie sprawdzą się w obiektach komercyjnych o dość dużym natężeniu ruchu.

Zależy Ci na najwyższej trwałości? Wybierz twarde merbau, które jest odporne na ścieranie i ma ciepły kolor w odcieniu mlecznej czekolady przełamanej pomarańczowym. Taka podłoga dobrze będzie pasować zarówno do wystroju klasycznego, jak i nowoczesnego. Możesz zdecydować się również na teak indonezyjski lub brazylijski, iroko, jatoba, doussie bądź prasowany bambus.

Wytworny efekt pozwoli Ci zyskać orzech amerykański elegance. Połączenie czekoladowej kolorystyki z bielą i widocznymi sękami sprawia, że te efektowne deski drewniane spełnią nawet najbardziej wysublimowane gusta. Najlepiej będą wyglądać w przestronnych i dobrze doświetlonych salach.

Wybierz trwałą, naturalną podłogę drewnianą

Zdecydowałeś się na podłogę do restauracji z naturalnego drewna? Jako producent desek podłogowych z Warszawy, polecamy najmodniejsze kolekcje wykonane z gatunków rodzimych oraz egzotycznych. Zapraszamy do naszego salonu na Bielanach (ul. Brązownicza 7a) lub w Babicach (ul.Rynek 30a) Możesz tutaj podziwiać wystawy flagowych produktów oraz skorzystać z pomocy doświadczonych konsultantów, z którymi dokonasz trafnego wyboru.