Gdzie sprawdzi się teak przemysłowy?

Gdzie sprawdzi się teak przemysłowy?

Poszukujesz praktycznej podłogi, która łączy wysoką wytrzymałość z estetycznym i ponadczasowym wzornictwem? Doskonałym rozwiązaniem będzie teak przemysłowy. Poznaj jego najważniejsze właściwości oraz zalety. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w których pomieszczeniach warto wykorzystać mozaikę wyprodukowaną z tego coraz popularniejszego materiału.

Teak przemysłowy — wytrzymałość i styl

Bywa nazywany królem lasów monsunowych. Teak to drzewo, które w Azji południowo-wschodniej znane jest już od przeszło 2000 lat. To właśnie z jego drewna powstały belki do wielu zabytkowych świątyń wznoszonych na terenie Indii i Birmy. Do Europy surowiec ten trafił w XIX wieku. Drewno teakowe wyróżnia się unikalną strukturą oraz dużą zawartością kwasu krzemowego i naturalnych olejków. Dzięki temu jest odporne na wodę oraz uszkodzenia mechaniczne.

Nowoczesny teak przemysłowy świetnie sprawdza się w wilgotnych łazienkach i saunach czy obiektach użyteczności publicznej, gdzie duże natężenie ruchu naraża powierzchnię na ścieranie, sól i błoto wnoszone na butach. Ciemny kolor elegancko się prezentuje, a jednocześnie nie są na nim widoczne zabrudzenia.

Gdzie sprawdzi się deska podłogowa teak?

Podoba Ci się urok naturalnego drewna, ale zarazem zależy Ci na dobrych parametrach użytkowych? Deska podłogowa teak łączy te dwie właściwości. Nadaje wnętrzom ciepła, a zarazem jest niezwykle wytrzymała i nigdy nie wychodzi z mody. Wielu inwestorów rozważa obecnie wybór mozaiki przemysłowej z tego azjatyckiego gatunku drzewa. Powstaje ona z połączenia ze sobą niewielkich deszczułek przyklejonych na siatkę. Takie konstrukcje układa się na różne sposoby, aby zyskać powierzchnię wyróżniającą się unikalnym wyglądem. Montaż jest szybki i nieskomplikowany, a uzyskany efekt dorównuje klasycznemu parkietowi.

Jeszcze kilkanaście lat temu teak przemysłowy stosowany był głównie w halach produkcyjnych, magazynach oraz innych obiektach firmowych. Jego niewygórowana cena, atrakcyjny design oraz wysoka odporność na wilgoć, zarysowania i inne zniszczenia sprawiła jednak, że architekci zaczęli przenosić takie parkiety także do wnętrz hotelowych, restauracyjnych, biurowych oraz mieszkalnych.

Hale przemysłowe

Obiekty produkcyjne i magazynowe wymagają stworzenia podłogi do zadań specjalnych. Ruch wózków widłowych, samochodów oraz maszyn to ogromne obciążenia. Dodatkowo na halach ustawiane są regały, palety z towarem, linie produkcyjne. To oznacza wielotonowy nacisk na podłoże. Posadzka musi być odporna na ogromne obciążenia i stałe natężenie ruchu. Dostosowanie się do restrykcyjnych norm i wymogów gwarantuje brak odprysków i zarysowań. Należy zadbać o podbudowę, hydro- i termoizolację, warstwę nośną oraz użytkową. W roli tej ostatniej znakomicie sprawdzi się mozaika przemysłowa teak, która dobrze znosi nawet bardzo intensywne użytkowanie, nie wypacza się i nie pęka.

Biura i pomieszczenia usługowe

W biurach i wszelkiego typu pomieszczeniach usługowych klasyczna podłoga drewniana z rodzimych gatunków może okazać się zbyt delikatna. Duże natężenie ruchu pieszego sprawia, że z czasem ich powierzchnia zaczyna się ścierać, traci kolor, pojawiają się rysy i inne widoczne ubytki. Teak przemysłowy stanowi dobrą alternatywę dla paneli, wykładzin dywanowych czy ceramicznych płytek. Atutem jest oryginalna kolorystyka, awangardowa prezencja oraz wysoka wytrzymałość tego egzotycznego drewna.

deska-podlogowa

Domy i mieszkania

Szukasz pomysłu na posadzkę do salonu, przedpokoju, gabinetu lub sypialni? Obecnie zmieniły się trendy i typowo użytkowe parkiety przemysłowe śmiało wkraczają także do wnętrz prywatnych. Deska podłogowa teak bardzo dobrze odnajdzie się w tej roli. Ten twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć materiał możesz wykorzystać również w nowoczesnej kuchni, łazience czy saunie. Doskonale będzie prezentował się w mniejszych pomieszczeniach, a jego ciemne zabarwienie skomponuje się idealnie z meblami i dodatkami utrzymanymi w wielu różnych stylach.

Najwyższej jakości mozaika przemysłowa teak – tylko w Prodexpol!

W ofercie sklepu Prodexpol znajdziesz ekskluzywną mozaikę przemysłową teak wyróżniającą się bardzo wysoką stabilnością. Mozaika dostępna jest w grubości 15 mm, długości 200 i 300 mm oraz szerokości 20 i 30 mm, z surowym wykończeniem. Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu – nasi doradcy pomogą Ci wybrać idealną podłogę do domu, biura, hali przemysłowej, obiektu usługowego lub handlowego.