Naturalne piękno w przedpokoju? Tylko z podłogowymi drewnianymi od firmy Prodexpol!

Naturalne piękno w przedpokoju? Tylko z podłogowymi drewnianymi od firmy Prodexpol!

To właśnie do przedpokoju trafiają wszystkie osoby przekraczające próg Twojego domu. Stanowi on wizytówkę i warto perfekcyjnie dopracować jego aranżację. Dzięki drewnianej podłodze wnętrze nabierze przytulności. Przeczytaj, dowiedz się jaki materiał wybrać i poznaj naturalne materiały z kolekcji Prodexpol łączące znakomite walory użytkowe z naturalnym pięknem, które nigdy nie przemija.

 

Przedpokój — kluczowy w celu zrobienia dobrego pierwszego wrażenia

Jesteś właśnie na etapie wykańczania nowego lokum? A może planujesz gruntowny remont mieszkania lub domu jednorodzinnego? Zadbaj o przemyślaną aranżację przedpokoju. Bywa, że jest on niewielki i kwadratowy lub długi i ciemny, a właściciele często zaniedbują jego wystrój. Wydaje im się, że w tym wnętrzu i tak nikt dłużej nie przebywa. Jest to poważny błąd, ponieważ to on robi pierwsze wrażenie na wszystkich odwiedzających. Gdy będzie ponury i zagracony, zostanie to odebrane jako brak gustu.

Jaka powinna być podłoga w przedpokoju?

Powierzchnia jest tutaj intensywnie eksploatowana, ponieważ przez przedpokój codziennie przechodzą wszyscy wchodzący i wychodzący z mieszkania. Na butach wnoszą oni śnieg, sól z posypanych chodników, piasek, błoto, wodę, kurz. Z tego powodu materiał musi być wyjątkowo trwały, odporny na wilgoć, niepodatny na zarysowania (np. szpilkami czy obcasami) i łatwy do utrzymania w czystości.

Stylowy wygląd

Estetyczna podłoga stanowi tło dla całej aranżacji wnętrza, dlatego warto dużą wagę przyłożyć do stylowego wyglądu wybranego materiału. Naturalne drewno to ponadczasowe rozwiązanie, które dobrze skomponuje się z różnymi stylami aranżacji.

Miłośnicy klimatów skandynawskich mogą wybrać bielone deski. Dobrze będą one wyglądać także w połączeniu z meblami rustykalnymi, vintage, shabby chic czy glamour. Bielony dąb rozświetli wnętrze, odświeży go i optycznie powiększy, dlatego jest idealny do niewielkich lub ciemnych korytarzy, które mogą sprawiać posępne wrażenie. W nowoczesnych wnętrzach dobrze odnajdzie się szara deska podłogowa dąb z widocznym naturalnym usłojeniem.

Aranżujesz duży hol w domu jednorodzinnym i zastanawiasz się, jaki parkiet będzie idealny? Podłoga drewniana jesion o wielobarwnej kolorystyce doskonale będzie wyglądać w takim wnętrzu. Będzie ona pasować zarówno do aranżacji nowoczesnych, jak i klasycznych.

deski

Wytrzymałość i długotrwałość

Pamiętaj, że przedpokój jest traktem komunikacyjnym i zadbaj o to, aby wybrana podłoga rzeczywiście była inwestycją na długie lata. Deski muszą być tutaj o wiele bardziej wytrzymałe niż w sypialni czy salonie.

Ważne, aby nawierzchnia była odporna na pęknięcia oraz uszkodzenia mechaniczne. Podłoga musi nie tylko zdobić przestrzeń przy drzwiach wejściowych, ale i wytrzymywać codzienne użytkowanie i długo zachowywać swój pierwotny wygląd. Deski powinny być zrobione z drzew o wysokiej klasie twardości, aby móc po nich chodzić w butach bez obaw o zarysowania. Z rodzimych gatunków drewna wybieraj dąb lub jesion. Zrezygnuj z lipy, sosny i jodły, które są za miękkie. W przedpokoju sprawdzą się także odmiany egzotyczne – merbau, teak, palisander, jatoba.

Kolejną ważną cechą jest wysoka odporność na wodę. Materiał nie może chłonąć wilgoci i zanieczyszczeń przynoszonych na butach z zewnątrz. Ochronna warstwa dobrego lakieru pozwoli wyeliminować ten problem.

Odpowiednia kompozycja z innymi pomieszczeniami

Ważne jest, aby przedpokój był spójny z wystrojem pozostałych pomieszczeń. Dąb bielony lub inny jasny odcień perfekcyjnie będzie współgrał z podobnym parkietem ułożonym w salonie. Najlepiej wybierać długie deski – to sprawdzony trik architektów na optyczne powiększenie wnętrza. Idealny efekt zyskasz, gdy wzór w przedpokoju będzie przedłużeniem podłóg w innych częściach mieszkania.

Podłogi drewniane do przedpokoju znajdziesz na prodexpol.pl

Poszukujesz wysokiej materiałów, które pozwolą Ci ułożyć wytrzymałą i modną podłogę w przedpokoju? W salonach Prodexpol.pl w Warszawie znajdziesz szeroki wybór naturalnych desek drewnianych z gatunków polskich i egzotycznych. Polecamy m.in. dąb bielony, rustykalny jesion, merbau, teak w wersji surowej, lakierowanej i olejowanej (struktury gładkie oraz szczotkowane). Sprawdź nasze najnowsze kolekcje i wybierz rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.