3 rzeczy, o których musisz pamiętać, wybierając podłogę drewnianą

3 rzeczy, o których musisz pamiętać, wybierając podłogę drewnianą

Co jest najważniejsze podczas wyboru rodzaju podłogi? Jest to element, który ma służyć przez wiele lat, dlatego istotny jest nie tylko wygląd, ale i trwałość. Podłogi drewniane to zaś stylowy sposób na wykończenie domu lub mieszkania, cechujący się wysoką odpornością. Pozostaje więc teraz, odpowiednio dopasować deski do swoich potrzeb i rodzaju pomieszczenia. Jak to zrobić? Wyjaśniamy i doradzamy, jak wybrać drewnianą podłogę.

Podłoga drewniana – elegancja i wytrzymałość

Deski drewniane na podłodze są kwintesencją elegancji i dobrego gustu. Naturalny surowiec od zawsze kojarzy się też z najwyższym standardem wykończenia wnętrz. Dlaczego tak się dzieje? Zalety podłóg z drewna to przede wszystkim:

Drewno doskonale tłumi hałasy, a także jest elektrostatyczne. To doskonały wybór zarówno w przypadku domów wolnostojących, jak i mieszkań w blokach.

drewno

O czym pamiętać, wybierając podłogę drewnianą?

Rodzaj użytego materiału wykończeniowego ma również znacznie dla zdrowia. Naturalne surowce, takie jak drewno są pod tym względem najlepsze. Podłogi drewniane pomagają bowiem stworzyć przyjazny dla zdrowia mikroklimat, regulując m.in. wilgotność w pomieszczeniach zamkniętych. Pozostaje zatem jeszcze tylko wybrać odpowiednie deski drewniane w Warszawie, które będą zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Kieruj się poniższymi zasadami, a na pewno podejmiesz dobrą decyzję.

1. Dopasuj podłogę drewnianą do wystroju wnętrza

Spójny wystrój wnętrza wprowadza do domu harmonię i spokój. Drewniana podłoga powinna być zatem dobrana do stylistyki pomieszczania oraz tworzyć z nią zgodną całość. Wykorzystaj poniższe wskazówki:

Pamiętaj też, że kolory ścian i podłogi powinny wzajemnie się uzupełniać, nie ze sobą konkurować.

2. Zwróć uwagę na rozmiar pokoju

Małe pomieszczenia potrzebują optycznego powiększenia. Wrażenie zwiększonej przestrzenności w dużej mierze zależy z kolei od koloru drewnianej deski. Idealnym rozwiązaniem będą tu podłogi jasne. Wśród produktów Prodexpol sprawdzi się m.in. jesion elegance bielony lub dąb sheena. Dobrym sposobem na powiększenie pokoju jest też sposób ułożenia desek: podłużne deski poszerzą pomieszczenie, a wzór jodełki doda mu przestrzenności (idealny wybór w przypadku salonów z aneksem kuchennym).

Jeśli chcesz dodać pomieszczeniu przytulności, warto zdecydować się na podłogę drewnianą w ciemniejszym odcieniu. Ze względu na to, że ciemna podłoga może optycznie zmniejszać pomieszczenie, lepiej wybrać ją do wykończenia pokoju o wielkości ponad kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

3. Pamiętaj, że o podłogę drewnianą należy odpowiednio dbać

Wysoka trwałość i piękny wygląd desek drewnianych zależy również od tego, jak będziesz o nie dbać. Nasze sugestie?

Najlepszym sposobem na odpowiednią pielęgnację drewnianej podłogi jest zakup środków myjących i pielęgnacyjnych bezpośrednio u producenta desek.

Zaufaj firmie z doświadczeniem – zaufaj marce Prodexpol

Wiesz już, czym kierować się podczas zakupu drewnianej podłogi? W takim razie pora na podjęcie kolejnej decyzji – wyboru producenta. Liczy się tu zaś m.in. doświadczenie, wysoka jakość produktów, bogata oferta oraz zadowolenie klientów. Spełniamy wszystkie te kryteria, a nawet więcej – Prodexpol zdobył wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach. Postaw na doświadczenie i kompleksową obsługę. Nasze podłogi będą prawdziwą ozdobą Twojego domu przez wiele lat.