Przeczytaj, jak wybrać najlepsze drzwi do łazienki!

Przeczytaj, jak wybrać najlepsze drzwi do łazienki!

Czeka Cię aranżacja łazienki? Ten artykuł pomoże Ci uniknąć częstego błędu! Skupiając się na doborze armatury, płytek i szafek, łatwo zapomnieć o drzwiach. Tymczasem mogą one podkreślić charakter wnętrza albo go zrujnować. Co więcej, źle wybrane szybko się zniszczą i nie spełnią swojej funkcji. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, żeby dobrać najlepsze drzwi z litego drewna do łazienki!

Najważniejsze właściwości drzwi do łazienki

Dużo wilgoci, wielokrotne zmiany temperatur, a niekiedy też brak okna, czynią z łazienki pomieszczenie szczególnie wymagające. Nie każdy materiał poradzi sobie w takich warunkach równie dobrze. Świetnie sprawdzą się natomiast drzwi wewnętrzne z drewna litego. Pamiętaj jednak, że powinny pochodzić od uznanego producenta. Muszą też być odpowiednio zabezpieczone przed nasiąkaniem i mieć pewne istotne właściwości.

Prawidłowe odprowadzanie wilgoci

Jedną z najważniejszych kwestii są otwory umożliwiające swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki nim nawet przy zamkniętych drzwiach para wodna będzie wydostawać się z łazienki. Do wyboru masz 4 rodzaje wywietrzników:

Każde z wymienionych rozwiązań sprawdza się bardzo dobrze, więc możesz podjąć decyzję, kierując się jedynie poczuciem estetyki i stylem aranżacji. Na przykład z wnętrzami o minimalistycznym charakterze najlepiej korespondują szczeliny i dolne podcięcia. Kratka wentylacyjna świetnie wpisze się w style: rustykalny i vintage. Tuleje, czyli okrągłe wycięcia, to rozwiązanie najbardziej uniwersalne.

Chcemy Cię też zapewnić, że wbrew często powtarzanym opiniom, lite drewno bardzo dobrze znosi wilgoć. Możesz bez obaw użyć go w całej swojej łazience! Poznaj naszą ofertę podłóg i drzwi, które będą Ci służyć przez lata!

Odpowiednie wymiary

Kolejna ważna sprawa dotyczy doboru odpowiedniej wielkości skrzydła. Standardowe wewnętrzne drzwi z drewna litego mają wymiar 80 × 200 cm. Jednak producenci, chcąc dopasować ofertę do potrzeb klientów, proponują też następujące szerokości:

Jak wybrać optymalny wymiar? Pamiętaj, że skrzydło musi swobodnie otwierać się na zewnątrz łazienki. Weź też pod uwagę gabaryty domowników. Dla każdego z nich wchodzenie do pomieszczenia powinno być komfortowe.

Czasami zdarza się, że w domu mieszka ktoś niepełnosprawny – osoba poruszająca się z balkonikiem albo na wózku inwalidzkim. W takim przypadku może się okazać, że konieczne będzie wykonanie szerszych drzwi na specjalne zamówienie. Prodexpol chętnie je dla Ciebie przygotuje!

drzwi-wewnetrzne

Design drzwi łazienkowych

Funkcjonalności i kwestie techniczne odgrywają dużą rolę przy doborze odpowiedniego skrzydła z litego drewna, ale ważny jest też design. Nie można powiedzieć, że istnieje jeden najlepszy, natomiast decydując się na konkretny model drzwi wewnętrznych do łazienki, warto wziąć pod uwagę:

Kolor drewnianych skrzydeł drzwiowych powinien być jednakowy w całym domu. Oczywiście można odejść od tej reguły, ale trzeba to zrobić celowo, świadomie i umiejętnie. Warto jednak trzymać się zasady i zadbać, aby wszystkie modele w mieszkaniu miały taką samą barwę. Stosowanie jej, pomaga osiągnąć efekt spójności wizualnej i harmonii.

Kolejna istotna sprawa to styl aranżacyjny. Im bardziej jest nowoczesny i minimalistyczny, tym lepiej wybierać proste modele bez rzeźbień i łuków. Tego rodzaju zdobienia są zarezerwowane np. dla stylów prowansalskiego, rustykalnego i glamour.

Pamiętaj też, że w wewnętrznych drzwiach do łazienki przeszklenia powinny być niewielkie i całkowicie nieprzezierne. Dzięki temu zyskasz poczucie prywatności, np. biorąc kąpiel. W najbardziej minimalistycznych aranżacjach często w ogóle rezygnuje się ze szkła.

Zamów wysokiej jakości drzwi w Prodexpol!

Jako doświadczony producent podłóg i drzwi z drewna litego oferujemy Ci szeroki wybór produktów najwyższej jakości. Konstrukcje wewnętrznych skrzydeł drzwiowych wykonujemy z sosny i malujemy lub pokrywamy grubym fornirem. W kolekcjach, które możesz znaleźć na naszej stronie, widać różne style i kolorystykę. Obejrzyj je i wybierz dla siebie najodpowiedniejsze modele!