Poznaj 3 najczęściej popełniane błędy podczas wyboru drzwi wewnętrznych!

Poznaj 3 najczęściej popełniane błędy podczas wyboru drzwi wewnętrznych!

Szukasz idealnych drzwi wewnętrznych do swojego mieszkania? Pamiętaj, że – choć z pozoru wybór może wydawać się banalny – nie warto pozostawiać go przypadkowi. Koniecznie poznaj praktyczne wskazówki, aby cieszyć się funkcjonalną i stylową aranżacją wnętrz. Sprawdź, jakich błędów unikać!

Drewniane drzwi to świetne rozwiązanie, jeśli je dobrze wybierzesz

Modele drewniane są solidne i wytrzymałe, a w dodatku prezentują się niebanalnie – w naszej ofercie znajdziesz produkty wykonywane ręcznie na indywidualne zamówienie. Oznacza to, że możesz liczyć na oryginalność wizualną i perfekcyjne dopasowanie do konkretnych pomieszczeń. Ma to znaczenie zarówno dla stylowej estetyki, jak i dla funkcjonalności oraz wygody otwierania i zamykania skrzydeł. Proponujemy drzwi wewnętrzne z litego drewna sosnowego:

  • pokryte fornirem o grubości ok. 3 mm – stanowi on warstwę zabezpieczającą konstrukcję i nadającą jej indywidualny wygląd,

  • w szerokiej gamie kolorystycznej, abyś mógł wybrać odpowiednie do aranżacji w Twoim domu,

  • w standardowych wymiarach lub zgodne z indywidualnym zamówieniem,

  • malowane – jako alternatywa dla forniru.

Produkujemy drzwi wewnętrzne w przeróżnych wariantach kolorystycznych i wzornictwie, które odpowiada na zróżnicowane preferencje. Sprawdź dostępne kolekcje i zachwyć się stylowym designem i perfekcyjną jakością wykonania. Aby mieć pewność, że wybrany przez Ciebie model spisze się doskonale i posłuży przez wiele lat, poznaj najczęściej popełniane błędy, jakich warto unikać.

Błąd numer 1: niepoprawne dopasowanie drzwi do stylu wnętrza

W małych pomieszczeniach lepiej stawiać na lekkie wizualnie elementy, które zapobiegną nadmiernemu obciążaniu aranżacji i nie wywołają efektu zagracenia przestrzeni. Jeśli pokój jest ciemny i wymaga rozjaśnienia, postaw na modele utrzymane w jasnych kolorach lub z dużą ilością przeszkleń – będzie przez nie docierać światło, co korzystnie wpłynie na wystrój. Dopasuj też drzwi z litego drewna do stylu, w jakim urządzono wnętrze. W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane kolekcje odpowiednie zarówno do designu skandynawskiego, modernistycznego, klasycznego, jak i loftowego, a nawet rustykalnego. Wyroby drewniane są uniwersalne, a dzięki możliwości ich pomalowania lub pokrycia fornirem w wybranym stylu masz szansę znaleźć idealne produkty do swojego domu.

drzwi-wewnetrzne-z-drewna

Błąd numer 2: zła strona otwierania skrzydła

To, w którą stronę będą otwierały się jednoskrzydłowe drzwi wewnętrzne, ma spore znaczenie dla funkcjonalności. Możesz wybrać modele prawe lub lewe – od czego zależy decyzja? Przede wszystkim od zagospodarowania przestrzeni i jej aranżacji. Skrzydło drzwiowe nie powinno zahaczać o żadne elementy wyposażenia ani utrudniać codziennego życia mieszkańców. Warto kierować się dwoma zasadami:

  • w łazience, kotłowni, spiżarni i innych małych pomieszczeniach należy wybierać drzwi otwierane na zewnątrz,

  • jeśli pokoje umieszczone są blisko siebie i wychodzi się z nich na wąski korytarz, lepiej postawić na skrzydła uchylane do wnętrz, aby zapewnić możliwość bezkolizyjnego korzystania z nich.

Alternatywą dla modeli rozwieranych są przesuwne – je również znajdziesz w naszym asortymencie. Sprawdzą się zwłaszcza przy ograniczonym metrażu i wtedy, gdy chcesz zaoszczędzić miejsce. Prezentują się nowocześnie i są praktyczne, dlatego warto rozważyć ich montaż.

Błąd numer 3: nieodpowiednie wymiary drzwi

Chcąc prawidłowo dopasować drzwi wewnętrzne z litego drewna, koniecznie zadbaj o poprawne wykonanie pomiarów. Zmierz szerokość ościeżnicy w murze oraz ścianę, a także wysokość – do tych parametrów dopasuj rozmiar skrzydła. Pamiętaj, że ościeżnica musi zostać odpowiednio wypoziomowana, zawiasy należy wyregulować, a podczas montażu lepiej unikać nadmiaru pianki, gdyż jej zbyt duża ilość doprowadzi do wypaczania i niedomykania drzwi. Konieczne jest też sprawdzenie, czy skrzydło nie ociera o sąsiadujące elementy lub nie otwiera się samo. Wygoda użytkowania zależy od precyzyjnych pomiarów, dlatego nie można ich bagatelizować.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze drzwi? Zgłoś się do nas!

Jeśli nie wiesz, jakie drzwi wewnętrzne wybrać do swojego mieszkania, zapraszamy do kontaktu – z chęcią doradzimy modele z litego drewna dostępne w naszych kolekcjach i wykonamy je dla Ciebie na indywidualne zamówienie. Sprawdź proponowany asortyment Prodexpol i zachwyć się bogactwem możliwości!