Listwy przypodłogowe – w kolorze desek czy kontrastujące?

Listwy przypodłogowe – w kolorze desek czy kontrastujące?

W aranżacji wnętrz znaczenie ma każdy detal – nawet ten, który pozornie wydaje się mało istotny. Jednym z takich elementów są listwy przypodłogowe. Ich obecność jest niezbędna z uwagi na funkcje, jakie spełniają w pomieszczeniu, jednak równie ważna jak aspekt praktyczny jest ich estetyka. Sprawdź koniecznie, jakie wyroby poleca producent podłóg drewnianych i czym kierować się podczas wyboru!

 

Do czego służą listwy przypodłogowe?

Ich obecność wydaje się oczywista i wiele osób nie zwraca na nie uwagi – są wpisane w design podłogi, lecz mało kto zastanawia się nad ich kolorem, materiałem wykonania czy innymi parametrami. Jeśli jednak planujesz remont lub dopiero wykańczasz wnętrza, ich wybór i montaż będzie jednym z kluczowych punktów na liście rzeczy do zrobienia. Dlaczego listwy przypodłogowe są niezbędne? Spełniają one kilka istotnych funkcji:

Listwy w kolorze podłogi

Jedno z rozwiązań to wybór takiego samego koloru, w jakim utrzymane jest podłoże – w takim przypadku tworzy się spójną całość, a listwy stanowią naturalne przedłużenie podłogi. Najczęściej jest to odcień naturalnego drewna – jasny lub ciemny brąz. Można też dopasować je do ściany – to łatwe, jeśli pomalowano ją białą farbą, wtedy doskonale będą wyglądać białe drewniane listwy przypodłogowe, które wtopią się w tło i spełnią swoje funkcje, nie rzucając się w oczy. W naszej ofercie znajdziesz zarówno jedną, jak i drugą opcję. Wyroby możesz też pokryć dowolną farbą pasującą do konkretnego wystroju i stworzyć aranżację idealnie odpowiadającą Twoim preferencjom.

drewniane-listwy-przypodlogowe

Listwy kontrastujące

Nieco rewolucyjną i z pewnością odważną propozycją są listwy przypodłogowe kontrastujące z kolorem ścian i podłogi. W tym wariancie mogą one być dopasowane do odcienia stolarki drzwiowej lub okiennej, a także występować w zupełnie innym kolorze. Takie rozwiązanie sprawdzi się w aranżacjach eklektycznych, w których stawia się na ekstrawaganckie pomysły, jak również w wystrojach obfitujących w mieszankę odcieni i wzorów.

Które rozwiązanie wybrać?

Wszystko zależy od tego, czy chcesz, aby ten element wykończenia się wyróżniał, czy raczej wolisz, aby stanowił dopełnienie całości. Pamiętaj jednak, że nie tylko kolor ma znaczenie. Liczy się również wysokość – jako producent podłóg drewnianych doradzamy, aby wyższe modele wybierać do wysokich pomieszczeń, niższe z kolei do tych, w których sufit zamontowano nisko. Ważne jest też wzornictwo. W naszej ofercie znajdziesz listwy przypodłogowe gładkie i zdobione żłobieniami, więc bez trudu dobierzesz odpowiednie rozwiązanie. Ich montaż przebiega niezwykle łatwo – wykonasz go techniką klejenia, korzystając ze specjalnie w tym celu stworzonych taśm lub mocując śrubami.

Pomożemy Ci dobrać najlepsze listwy podłogowe!

Nie wiesz, jakie listwy przypodłogowe wybrać do swojego projektu? Odwiedź naszą stronę: prodexpol.pl i przekonaj się, jak bogaty asortyment czeka na Ciebie. Oferujemy też wysokiej jakości podłogi dębowe, parkiety w różnych odsłonach oraz drzwi drewniane. Pomożemy Ci perfekcyjnie wykończyć wnętrza i doradzimy, które rozwiązania sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku. Skontaktuj się z nami już dziś!