Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze drzwi do pokoju dziecięcego!

Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze drzwi do pokoju dziecięcego!

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie – wymaga wspięcia się na wyżyny logistyki, aby pogodzić oczekiwania praktyczne, ergonomię rozmieszczenia wyposażenia z bezpieczeństwem oraz uzyskaniem przytulnego klimatu. Każdy element tego pomieszczenia jest istotny i odnosi się to również do drzwi. Powinny one spełniać konkretne kryteria i być dopasowane do wieku małego mieszkańca. Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie drzwi wewnętrzne do pokoju dziecka wybrać i dlaczego szczególnie polecamy modele z litego drewna!

 

Drzwi do pokoju dziecka muszą być bezpieczne

To podstawowe, najważniejsze kryterium, którego nie można pominąć. Pamiętaj, że dziecko każdego dnia będzie przemieszczało się pomiędzy swoim pokojem a pozostałymi pomieszczeniami w domu, dlatego skrzydło drzwiowe musi być odporne i solidne, aby sprostało codziennej eksploatacji. Z pewnością nieraz zdarzy się maluchowi przypadkowe trzaśnięcie lub gwałtowne zamknięcie wskutek przeciągu. Dzieci wykazują dużą aktywność i są źródłem nieposkromionej energii, dlatego wszystkie elementy znajdujące się w ich pokoju – w tym również drzwi wewnętrzne – będą narażone na uderzenia, obijanie piłką lub twardymi przedmiotami, zabrudzenie kredkami, flamastrami czy farbami. Wytrzymałość sprzyja bezpieczeństwu – niedopuszczalne jest ryzyko, że jakaś część odpadnie lub będzie odstawać i skaleczy dziecko. Łatwość czyszczenia z kolei pozwoli Ci utrzymać ten ważny element wnętrza w nienagannej estetyce. Wybierając odpowiednie wyroby, unikasz konieczności ich szybkiej wymiany na nowe.

Dlaczego warto wybrać drewniane drzwi?

Poszukując solidnych, praktycznych i jednocześnie stylowych modeli, koniecznie rozważ drzwi wewnętrzne z litego drewna. W naszej ofercie znajdziesz produkty:

Oferujemy drzwi w standardowych rozmiarach, jednak możesz też zamówić skrzydła na dogodny wymiar. Zwróć także uwagę na klamkę – powinna ona być zaokrąglona i pozbawiona ostrych krawędzi.

Drzwi z szybą czy bez?

Modele wyposażone w przeszklenia mają sporo zalet – ich stylistyka jest nieco lżejsza, dlatego odciążają aranżację i sprzyjają zachowaniu wrażenia przestronności. Przepuszczają światło, więc do wnętrza wpada więcej promieni słonecznych, staje się ono jaśniejsze. Jednak to, co jest walorem, może okazać się również wadą – na przykład wieczorem, gdy maluch kładzie się spać, do jego sypialni będzie wpadać światło z sąsiadującego pomieszczenia, co utrudni zasypianie. Z tego powodu każdy powinien zastanowić się, jakie drzwi wewnętrzne z drewna litego sprawdzą się lepiej w danym przypadku. Pamiętaj też, że obecność szyby generuje ryzyko rozbicia i skaleczenia. Wybierając modele ze szklanymi elementami, zwróć uwagę na wysoką jakość materiałów i ich wytrzymałość.

drzwi-z-litego-drewna

Drzwi ozdobne czy proste?

Wiele w tej kwestii zależy od aranżacji konkretnego wnętrza. W naszej ofercie znajdziesz zarówno proste drzwi z litego drewna, jak i modele zdobione żłobieniami czy przeszkleniami, dostępne w różnych kolorach. Stawiając na klasyczne wyroby, masz pewność, że wykorzystasz je nawet wtedy, gdy zmienisz wystrój w pomieszczeniu – a to w przypadku pokojów dziecięcych zdarza się stosunkowo często, wraz z wiekiem malucha zmieniają się bowiem jego zainteresowania, gust i potrzeby. Jeśli nie chcesz inwestować w nowe drzwi, które będą pasować do kolejnej aranżacji, od razu wybierz uniwersalne, w stonowanym kolorze. 

Dostarczymy Ci idealne drzwi wewnętrzne!

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybierasz idealnie drzwi wewnętrzne z litego drewna, odwiedź naszą stronę: prodexpol.pl i przekonaj się, jak duży wybór oferujemy. Warto rozważyć również montaż modeli przesuwnych, które też znajdziesz w naszym asortymencie. Najczęściej spotyka się je na małych metrażach, gdzie stanowią sposób na zaoszczędzenie cennej przestrzeni. Są dobrym rozwiązaniem, jeżeli pokój dziecka łączy się z sypialnią rodziców, stanowią bowiem płynne przejście pomiędzy pomieszczeniami. Już dziś wybierz produkty do swojego projektu!