O czym pamiętać przed położeniem podłogi drewnianej?

O czym pamiętać przed położeniem podłogi drewnianej?

O czym pamiętać przed położeniem podłogi drewnianej?

Przed położeniem podłogi drewnianej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które wpłyną na wygląd oraz trwałość podłogi. Warto zdawać sobie sprawę, że drewniane podłogi to inwestycja na lata, stąd też należny dokładnie przygotować się do tego przedsięwzięcia. Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę przed położeniem drewna na podłodze.

 

Wybór odpowiedniego rodzaju drewna

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego rodzaju drewna. Każdy gatunek charakteryzuje się innymi właściwościami, które wpływają na jego wygląd i trwałość. Kupując materiał u producenta podłóg drewnianych, można znaleźć szeroki wybór podłóg drewnianych, w tym parkiety dębowe, które są wyjątkowo cenione za swoją wytrzymałość i klasyczny wygląd. Dąb jest twardy i odporny na uszkodzenia, co sprawia, że idealnie nadaje się do intensywnie użytkowanych pomieszczeń.

 

Przygotowanie podłoża

Podłoże, na którym będzie układana podłoga z drewna, musi być odpowiednio przygotowane. Powinno być suche, czyste i równe. W przypadku nierówności konieczne może być wykonanie wylewki samopoziomującej. Wilgotność podłoża nie powinna przekraczać 2%, ponieważ nadmierna wilgoć może prowadzić do deformacji drewnianych desek podłogowych.

 

Aklimatyzacja drewna w pomieszczeniu

Drewno jest materiałem naturalnym, który reaguje na zmiany wilgotności i temperatury. Dlatego też przed położeniem, deski podłogowe powinny aklimatyzować się w pomieszczeniu, w którym będą układane, przez co najmniej 48 godzin. Dzięki temu drewno „przyzwyczai się” do warunków panujących w danym wnętrzu, co zmniejszy ryzyko jego późniejszej deformacji.

 

Wybór odpowiedniego wzoru układania

Parkiet jodełka to klasyczny wzór, który nadaje wnętrzu elegancji i stylu. Wymaga on jednak precyzyjnego ułożenia, co może być trudniejsze niż układanie tradycyjnych klepek podłogowych. W sklepie firmowym Prodexpol znajdziesz różne rodzaje parkietów, które można układać w jodełkę, zarówno klasyczną, jak i francuską. Warto zainwestować w profesjonalną ekipę montażową, która zadba o perfekcyjne ułożenie podłogi.

 

Metoda montażu podłogi z drewna

Wybór metody montażu zależy od rodzaju podłogi oraz preferencji użytkownika. Deski podłogowe mogą być montowane na kilka sposobów: pływająco lub na klej. Montaż pływający polega na łączeniu desek na pióro-wpust bez ich przyklejania do podłoża, co umożliwia swobodne „pracowanie” drewna. Montaż na klej zapewnia większą stabilność, ale wymaga precyzyjnego przygotowania podłoża.

 

Prodexpol – pomożemy w najlepszym wyborze podłóg drewnianych od producenta

Podłogi drewniane, takie jak parkiety dębowe czy deski podłogowe, to doskonały wybór dla osób ceniących naturalne piękno i trwałość. Przed ich położeniem warto dokładnie przygotować podłoże, zadbać o odpowiednią aklimatyzację drewna oraz przemyśleć wybór wzoru i metody montażu.

Oferta materiału na podłogi dostępna u producenta podłóg z drewna umożliwia znalezienie idealnych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb i gustów. Zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta.