Listwy przypodłogowe – jakie wybrać do drewnianego parkietu?

Listwy przypodłogowe – jakie wybrać do drewnianego parkietu?

Po ułożeniu parkietu najczęściej stosuje się wykończenia w postaci listew przypodłogowych. Przy ich pomocy maskuje się szczeliny dylatacyjne, ale mają one także wiele innych funkcji. W sprzedaży znajdują się różnego rodzaju modele: szerokie, wąskie, wykonane z MDF lub drewna. Dlatego zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź koniecznie, jakie cokoły pasują do naturalnej podłogi i co możesz dzięki nim zyskać.

Dlaczego należy stosować listwy przypodłogowe?

Praktycznie w każdym mieszkaniu znajdują się listwy przypodłogowe, które nie tylko zdobią pomieszczenie, ale mają także wiele innych zalet, w tym:

Jakie cokoły wybrać do podłóg drewnianych?

Przy doborze listew należy przede wszystkim kierować się materiałem, z którego została wykonana podłoga, a także kolorystyką. Zwróć również uwagę na szerokość szczeliny dylatacyjnej oraz zastanów się, jaką wysokość ma mieć listwa i czy chcesz nią zakrywać kable. Przeważanie do naturalnego parkietu pasują cokoły:

Produkty z MDF

Do wykończenia drewnianych podłóg bardzo często stosuje się cokoły wyprodukowane z wysokiej jakości płyty MDF pokrytej lakierami poliuretanowymi. Tego rodzaju listwy świetnie wyglądają i jednocześnie chronią ściany przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami. Dostępne są w różnych kolorach, m.in. białym lub innym z palety RAL. Do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności zalecane są cokoły z dodatkowym zabezpieczeniem przeciwwilgociowym.

Modele fornirowane z drewna

Alternatywą dla MDF są cokoły fornirowane. Jest to propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którzy szukają wysokiej jakości, naturalnych produktów. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, możesz zamówić w naszej firmie listwy o różnej wysokości oraz grubości. Oferujemy różne warianty wykończeń z drewna dębowego, jesionowego lub egzotycznego.

Szeroki wybór cokołów!

Jako doświadczony producent mamy w sprzedaży szeroki wybór listew przypodłogowych drewnianych, jak i wykonanych z MDF. Proponujemy cokoły białe lub w innym kolorze, w wielu rozmiarach z różnymi wzorami i tłoczeniami, które idealnie pasują do parkietu. Produkty te są bardzo trwałe i estetyczne, dlatego świetnie wyglądają nawet po latach od zamontowania. Nasza siedziba znajduje w Warszawie, ale usługi świadczymy dla Klientów z całego kraju. Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej!