Podłoga z jakiego drewna będzie odpowiednia, gdy w domu przebywają zwierzaki? Sprawdź!

Podłoga z jakiego drewna będzie odpowiednia, gdy w domu przebywają zwierzaki? Sprawdź!

Miłośnicy zwierząt często mają problem z dobrem odpowiedniej podłogi. W domach, w których mieszka pies lub kot, mogą pojawić się ślady ich pazurków. Co zrobić, aby zarysowania szybko nie zniszczyły powierzchni? Jaki materiał będzie najlepszy? Drewniane deski podłogowe, parkiet laminowany, a może kafelki? Poznaj sprawdzone rozwiązania i ciesz się towarzystwem swojego pupila bez obaw o zniszczenia.

Niezawodny teak

Jest to egzotyczne drewno produkowane z trzech gatunków drzew z rodziny jasnotowatych (Lamiaceae) rosnących w stanie naturalnym w Azji Południowej i Wschodniej oraz Afryce i Oceanii. Deska podłogowa teak do Polski najczęściej sprowadzana jest z Indonezji. Jej charakterystyczną cechą jest wysoka zawartość olejów i kwasu krzemowego, co gwarantuje wysoką odporność na działanie insektów oraz grzybów.

Jest stabilna, trwała i bardzo odporna na ścieranie, dlatego idealnie sprawdza się w domach, w których przebywają zwierzaki. Teak dostępny jest w wielu różnych odcieniach, ale z czasem ciemnieje do ciemnobrązowej barwy.

psy

Wszechstronny merbau

Pochodząca z Indonezji deska podłogowa merbau to mocny i wszechstronny surowiec, który wykorzystywany jest na mozaiki przemysłowe. Ten twardy i stabilny materiał jest odporny na ścieranie i zarysowania, dlatego często polecany jest do obiektów użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu.

Najlepsze egzotyczne deski podłogowe? Tylko od firmy Prodexpol!

Przekonałeś się do egzotycznej podłogi w swoim domu? W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór desek podłogowych teak, merbau, iroco, jatoba, lapacho i innych gatunków sprowadzanych z wielu zakątków globu. Możesz wybierać różne rozmiary, strukturę gładką lub szczotkowaną, wykończenie olejem lub lakierem. Sprawdź i sięgnij po materiał, na którym nie będą widoczne ślady pazurów Twoich domowych ulubieńców.