Jaką podłogę drewnianą wybrać do aranżacji w stylu rustykalnym?

Jaką podłogę drewnianą wybrać do aranżacji w stylu rustykalnym?

Lubisz sielski klimat stylu rustykalnego i chcesz cieszyć się nim w swoich wnętrzach? To doskonały pomysł, pamiętaj jednak o zaaranżowaniu spójnej przestrzeni i starannym dobraniu wszystkich elementów. Nie zapominaj o podłodze, która stanowi fundament całego wystroju, musi więc współgrać z resztą wyposażenia. Jaką wybrać? Sprawdź, co poleca producent podłóg drewnianych i przekonaj się, że warto zamówić deski podłogowe dębowe do rustykalnych przestrzeni!

Styl rustykalny – Twój dom bliżej natury

Wiejska sielskość i bliskość natury to kluczowe wyznaczniki stylu rustykalnego. Naturalne materiały, stonowane kolory, obecność roślin i starannie dobranych detali sprawi, że wykreujesz wystrój doskonały: przytulny, ciepły, kameralny, emanujący komfortem i zachęcający do relaksu w rodzinnym gronie. Zastanawiasz się, jak to osiągnąć w mieszkaniu w centrum miasta? To bardzo proste! Wystarczy poznać charakterystyczne cechy stylu rustykalnego i już dziś wykorzystać go w swoich wnętrzach.

Cechy charakterystyczne stylu rustykalnego

Wśród istotnych cech wyróżniających styl rustykalny należy wymienić przede wszystkim:

producent podłóg drewnianych

Materiały bliskie stylizacjom rustykalnym

Skoro wiesz już, że w aranżacjach rustykalnych stawia się na naturalne materiały, z pewnością nie zdziwi Cię, że projektanci z chęcią wykorzystują w takich wystrojach drewno – i to w różnych odcieniach. Kamienne powierzchnie pasują równie dobrze – odkryte ceglane ściany, polne kamyki w postaci wykończenia kuchennej wyspy czy obudowy kominka. Świetnie prezentuje się też połączenie kamienia z drewnem – ogranicza Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia! A jeśli dodasz do nich bawełniane tkaniny, elementy lnu, wiklinowe dodatki, rattan czy glinę, wykreujesz zachwycający wystrój – sielski, przytulny i kameralny. Pamiętaj o unikaniu przesytu i ograniczeniu dekoracji do minimum.

Podłogi najlepiej pasujące do wnętrz rustykalnych

Jako producent podłóg drewnianych polecamy do aranżacji rustykalnych szczególnie deski bielone, takie jak Dąb Biały. Oferujemy je w kilku odcieniach: mlecznym, kredowym, porcelanowym, alabastrowym, kremowym – to Ty decydujesz, który z nich znajdzie się w Twoich wnętrzach! Jasna powierzchnia optycznie rozjaśni i powiększy małe pomieszczenia. A jeżeli dysponujesz dużym metrażem, postaw na ciemną podłogę: Ariana czy Gabriella sprawdzą się równie dobrze w wystrojach rustykalnych co szare i białe modele. Przejrzyj cały asortyment i znajdź dla siebie najlepsze rozwiązania!

Wykończ swoje wnętrza wyjątkową podłogą

Szukasz inspiracji, aby wykreować rustykalną aranżację dopracowaną do perfekcji? Zajrzyj do Prodexpol i przekonaj się, że szara podłoga drewniana będzie idealna, podobnie jak warianty bielone i ciemnobrązowe! Jako producent desek podłogowych z chęcią doradzimy Ci najlepsze rozwiązania do Twoich wnętrz, dlatego zgłoś się do nas i już dziś wybierz odpowiednie modele do swojego wystroju!