Jakie podłogi będą królowały we wnętrzach w 2023 roku? Sprawdź trendy!

Jakie podłogi będą królowały we wnętrzach w 2023 roku? Sprawdź trendy!

Lubisz śledzić trendy aranżacyjne ? A może zastanawiasz się, co położyć na gołe posadzki w swoim domu? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiesz się z niego, które podłogi będą modne w 2023 roku. Jako uznany producent, przedstawiamy parkiet w kilku odsłonach i podpowiadamy, jakie deski drewniane są najefektowniejsze. Przeczytaj do końca, a poznasz też najgorętszy hit tego roku, czyli drewno egzotyczne!

Drewno nigdy nie wychodzi z mody!

Choć moda się zmienia, pewne rzeczy zawsze są na topie. Doskonały przykład to drewniane podłogi, które w 2023 roku wciąż będą królować we wnętrzach. Kochamy je, bo są naturalne, wytrzymałe i można wielokrotnie je odnawiać. Oprócz tego fantastycznie komponują się z różnymi stylami i nadają pomieszczeniom elegancji. W tym roku najbardziej rozchwytywane będą:

  • deski o różnych kolorach i odcieniach,

  • drewniany parkiet w jodełkę,

  • podłogi egzotyczne.

Wszystkie mają swój indywidualny ponadczasowy urok, a jednocześnie pozostają w trendach. Dowiedz się, do jakich stylów pasują najlepiej i jakie są ich największe zalety. Jako producent podłóg drewnianych stale mamy rękę na pulsie i chętnie podzielimy się z Tobą wiedzą o tym, co jest modne!

Deski podłogowe w różnych odcieniach

Już od dawna to drewniane deski podłogowe są jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań. W sprzedaży znajdziesz wyroby z drewna litego lub warstwowe. Te drugie idealnie się sprawdzają przy ogrzewaniu podłogowym. Oba są natomiast wyborem na lata. Bardzo dobrze pasują do stylu rustykalnego, farm house, ale też loftowego czy nowoczesnego.

Jakie deski będą najmodniejsze w 2023 roku? Przede wszystkim kolorowe! Im więcej odcieni i widocznych słojów, tym lepiej. Obejrzyj nasze modele Jesion Elegance Kolor czy Jesion Naturalny i przekonaj się, jak ożywiają pomieszczenie i fantastycznie je ozdabiają. Nawet decydując się na drewno bielone, w najbliższych sezonach radzimy wybierać produkty niejednolite, o większym kontraście. Teraz podłoga ma być ozdobą, a nie jedynie tłem.

Drewniany parkiet w jodełkę

W 2023 roku modny będzie też elegancki parkiet drewniany układany w jodełkę. W zależności od sposobu ułożenia desek może on mieć charakter bardziej klasyczny lub nowoczesny. Wyróżniamy jodełkę:

  • angielską (klasyczną)

  • francuską,

  • węgierską.

Jodełka angielska to taka, której elementy układa się względem siebie pod kątem 90º, przy czym krótszy bok jednej deszczułki przylega do dłuższego drugiej. Nazywa się ją też klasyczną. Ze wszystkich rodzajów to właśnie ona jest najbardziej uniwersalna.

Układ francuski polega na łączeniu ze sobą desek ciętych pod kątem 45º, a węgierski pod kątem 60º. Ten drugi rodzaj parkietu jest bardziej nowoczesny i dynamiczny. Szczególnie dobrze prezentuje się na dużych powierzchniach. 

producent-podlog-drewnianych

Podłogi z drewna egzotycznego

Ostatni hit 2023 roku to podłogi egzotyczne. Są piękne, wyraziste, bardzo twarde, a wiele z nich doskonale znosi wpływ wilgoci. Ich nieregularne usłojenie i dość mocne kolory o ciekawych odcieniach, przykuwają wzrok i wprowadzają do wnętrza nutę orientu. Niezależnie od tego, czy preferujesz parkiet w jodełkę, czy prosto ułożone deski, wybierając drewno drzew egzotycznych, wpiszesz się w gorący trend. Możesz wybierać spośród takich gatunków jak np.:

  • bambus,

  • merbau,

  • orzech amerykański,

  • teak.

Każde z wymienionych drzew ma swoje charakterystyczne właściwości, a my jako producent podłóg z drewna egzotycznego, wiemy o nich niemal wszystko. Jeśli więc nie jesteś pewien, które wybrać, chętnie Ci doradzimy! Podpowiemy na przykład, które gatunki szczególnie dobrze sprawdzą się w łazience.

Stwórz wymarzoną podłogę z Prodexpol!

Prodexpol od lat oferuje drewniane podłogi najwyższej jakości. Jako producent przekonaliśmy się, że drewno to surowiec, który nie wychodzi z mody. Tego roku po raz kolejny to deski i parkiet będą wiodły prym na salonach. Zwłaszcza kontrastowe, o różnych odcieniach. Poszukaj inspiracji na naszej stronie! Obejrzyj egzotyczne podłogi i różnorodne jodełki. Sprawdź też deski – z drewna litego i warstwowe. Jesteśmy pewni, że znajdziesz wśród nich modele, z których stworzysz wymarzoną podłogę w całym swoim domu! Możesz być pewien, że inwestując w nie, stawiasz na jakość i ponadczasowe piękno!