Parkiety jodełki - jodła francuska i klasyczna, parkiet dębowy jodełka cena

Prezentowane zdjęcia podłóg są poglądowe

 

Oferujemy parkiety, które ze względu na twardość i sprężystość stanowią doskonały surowiec do wykończenia posadzki w domu. Pokryte lakierem lub olejem, dostępne w wielu dekorach, pozwalają stworzyć piękne podłogi dębowe. Świetnie prezentują się jako kontrastowe tło do mebli w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach – od tradycyjnych po nowoczesne. Jasne i ciemniejsze odcienie oraz wyraziste włókna naszych produktów ułatwiają ich dobór do danego wnętrza.

Posadzka wykonana z tego naturalnego materiału jest zawsze dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem. Dostępne w ofercie parkiety są proste w montażu. Cechują się przy tym wieloletnią trwałością, którą można wydłużyć poprzez regularne ich konserwowanie. Z racji swoich antystatycznych właściwości są też idealne dla alergików.

Parkiety jodełki czyści się głównie na sucho przez odkurzanie, a większe zabrudzenia usuwa szmatką, którą wcześniej należy lekko zwilżyć.

Najważniejsze zalety parkietu dębowego jodełka

O zaletach parkietu w dużej mierze decyduje materiał, z jakiego są wykonane. Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania dębu!

Trwałość

Oferowany w naszym sklepie parkiet dąb jodełka klasyczna, francuska i węgierska, którego cena jest u wyjątkowo atrakcyjna, niebezzasadnie jest uważany za bardzo szlachetną deskę, szczególnie w wersji bielonej. To solidne drewno, wykazujące się znakomitymi właściwościami fizycznymi, które z powodzeniem spełnia swoje funkcje przez długie lata. Tego rodzaju podłogi prezentują też świetną odporność na czynniki zewnętrzne – są bardzo odporne na naciski, zarysowania, uderzenia i intensywną eksploatację.

Izolacyjność termiczna i dźwiękowa

Niezależnie od tego, czy chodzi o wersję francuską, węgierską, czy klasyczną, parkiet dąb jodełka zapewnia bardzo dobrą izolacyjność termiczną. Efektywnie utrzymuje ciepło w pomieszczeniach i zapobiega wychłodzeniu wnętrza, co ma szczególne znaczenie w sezonie grzewczym. Wysokie właściwości termoizolacyjne naszych desek, również bielonych, przekładają się na oszczędności na ogrzewaniu. Z kolei świetna izolacyjność dźwiękowa sprawia, że podłoga jodełka klasyczna i każda inna efektywnie tłumi hałasy dobiegające z zewnątrz, co jest szczególnie ważne w budynkach wielorodzinnych. Jeśli więc zależy Ci cichym i ciepłym wnętrzu, nasze produkty dostępne w atrakcyjnych cenach spełnią Twoje oczekiwania!

Uniwersalność parkietu z dębu

Polecamy wysokiej jakości parkiet dąb jodełka w wersji francuskiej, węgierskiej i klasycznej również ze względu na jego uniwersalność. To wyjątkowo atrakcyjna deska, którą można zamówić w wielu odmianach kolorystycznych, np. bielonej, dopasowując je ściśle pod kątem indywidualnych potrzeb i wymagań. Odpowiednio dobrana podłoga tego rodzaju doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Jej wszechstronność polega na tym, że z powodzeniem można ją ułożyć w małych, nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, jak i dużych, klasycznych salonach czy gabinetach. Gdy weźmie się pod uwagę jedyne w swoim rodzaju, naturalne i niepowtarzalne usłojenie, wybór tego materiału będzie wręcz idealny.

Możliwość odnawiania parkietu z dębu

Mimo że każdy parkiet jodełka z dębu bez względu na to, czy klasyczny, francuski, czy węgierski – bielony lub nie – jest bardzo wytrzymały, to jego żywotność można zwiększyć, odpowiednio dbając o deski. Istnieje możliwość efektywnego odnowienia podłogi przy pomocy metody ręcznej lub maszynowej (cyklinowanie). Prawidłowe wykonanie tej czynności pozwala na przywrócenie powierzchni pierwotnych właściwości estetycznych i fizycznych.

Zdrowy mikroklimat dzięki wykończeniu posadzki parkietem dębowym

Elementy wykonane z dębu ułożone na posadzce w jodełkę klasyczną, francuską czy węgierską są materiałem, który zapewnia we wnętrzu zdrowy klimat. Naturalna deska oferowana w atrakcyjnej cenie w naszym sklepie pozwala na utrzymanie w pomieszczeniach optymalnych parametrów wilgotności i jej wchłanialności, prawidłowo je regulując. Chodzi o to, że gdy we wnętrzu jest zbyt duża wilgoć, podłoga dębowa bielona i w każdej innej wersji skutecznie ją obniża, podczas gdy w razie przesadnie suchego powietrza przyczynia się do jego nawilżenia. Ta właściwość wpływa pozytywnie zarówno na komfort wypoczynku we wnętrzach, jak i na zdrowie oraz samopoczucie osób, które w nich przebywają.

Estetyka parkietów

Tym, co przekonuje do montażu parkietu wykonanego z dębu typu jodełka węgierska, francuska lub klasyczna, jest również jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna estetyka. Takie ułożenie desek niezależnie od tego, czy są bielone, czy nie, prezentuje się niezwykle gustownie i może całkowicie odmienić dane wnętrze pod względem estetycznym. Szlachetny design podłogi tego rodzaju, której cena jest u nas bardzo konkurencyjna, idealnie komponuje się z przestrzeniami zarówno nowoczesnymi, jak i w stylu retro.

Jodełka węgierska, klasyczna i francuska – czym się różnią?

Poszczególne typy materiałów odróżniają się od siebie głównie pod względem kąta, pod którym przycinane są deski z dębu. Zastanawiając się nad tym, co oferuje jodełka węgierska, a jakie cechy ma francuska lub klasyczna, należy zwrócić uwagę przede wszystkim właśnie na tę kwestię. Odmienności w tym zakresie przekładają się efekt estetyczny, jaki można uzyskać poprzez zastosowanie poszczególnych rodzajów podłogi.

Dużą popularnością cieszą się wersje francuskie, w przypadku których elementy są cięte pod kątem 45 stopni, w rezultacie czego tworzone przez nie wzory mogą kojarzyć się z kształtem grotu strzały. To bardzo luksusowy i elegancki motyw – szczególnie gustownie prezentuje się jako parkiet dąb bielony. Deska jodełka francuska, której cena jest u nas wyjątkowo atrakcyjna, to świetny wybór tam, gdzie liczy się szyk i klasa. Z kolei odmiana węgierska jest przycinana pod kątem 60 stopni i wygląda nieco delikatniej, podczas gdy klasyczny parkiet układa się w taki sposób, żeby krótszy bok jednej deski stykał się z dłuższym bokiem drugiej pod kątem 90 stopni.

Jeśli podobają się Ci nasze propozycje, ale szukasz wsparcia w wyborze, służymy fachową poradą! Możesz także zlecić nam ich fachowy montaż – zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy ułożą każdy wzór! Już dziś skorzystaj z naszej oferty!