Parkiety jodełki - jodła francuska i klasyczna, parkiet dębowy jodełka

Piękne parkiety dębowe w jodełkę od Prodexpol

Oferujemy materiały, które ze względu na twardość i sprężystość stanowią doskonały surowiec do wykończenia posadzki w domu. Pokryte lakierem lub olejem, dostępne w wielu dekorach (m.in. parkiet jodełka francuska, klasyczna i węgierska), pozwalają stworzyć piękne drewniane podłogi dębowe. Świetnie prezentują się jako kontrastowe tło do mebli w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach – od tradycyjnych po nowoczesne. Jasne i ciemniejsze odcienie oraz wyraziste włókna naszych produktów ułatwiają ich dobór do danego wnętrza

Nasza oferta dębowych parkietów

Posadzka wykonana z tego naturalnego materiału jest zawsze dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem do dowolnego pomieszczenia. Polecamy je zarówno do nieruchomości mieszkalnych, jak i użytkowych - np. biur, lokali usługowych, bibliotek czy placówek edukacyjnych. Dostępne w ofercie parkiety dębowe jodełki są proste w montażu. Cechują się przy tym wieloletnią trwałością, którą można wydłużyć poprzez regularne ich konserwowanie. Z racji swoich antystatycznych właściwości są też idealne dla alergików.

Zalety parkietu dębowego jodełka

O zaletach parkietu w dużej mierze decyduje materiał, z jakiego są wykonane. Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania dębu!

Trwałość parkietów dębowych

Oferowany w naszym sklepie jest dostępny  klasyczny, francuski i węgierski parkiet dębowy typu jodełka, którego cena jest u wyjątkowo atrakcyjna, niebezzasadnie jest uważany za bardzo szlachetną deskę, szczególnie w wersji bielonej. To solidne drewno, wykazujące się znakomitymi właściwościami fizycznymi, które z powodzeniem spełnia swoje funkcje przez długie lata. Tego rodzaju podłoga drewniana w jodełkę francuską, klasyczną czy węgierską prezentuje też świetną odporność na czynniki zewnętrzne – jest bardzo odporna na naciski, zarysowania, uderzenia i intensywną eksploatację. Polecamy ją również dlatego, że wykazuje wytrzymałość na wilgoć, w związku z czym nadaje się do montażu np. w jadalni.

Izolacyjność termiczna parkietów drewnianych

Niezależnie od tego, czy chodzi o wersję francuską, węgierską, czy klasyczną, drewniany parkiet typu jodełka zapewnia bardzo dobrą izolacyjność termiczną. Efektywnie utrzymuje ciepło w pomieszczeniach i zapobiega wychłodzeniu wnętrza, co ma szczególne znaczenie w sezonie grzewczym. Wysokie właściwości termoizolacyjne naszych desek, również bielonych, przekładają się na oszczędności na ogrzewaniu. W czasach, gdy ceny energii są wyjątkowo wysokie, jest to bardzo pożądana właściwość i niewątpliwa zaleta, która przekonuje do wyboru naszych produktów.

Izolacyjność dźwiękowa parkietów w jodełkę

Świetna izolacyjność dźwiękowa sprawia, że klasyczna połoga typu jodełka i każda inna efektywnie tłumi hałasy dobiegające z zewnątrz, co jest szczególnie ważne w budynkach wielorodzinnych. Tym samym można ograniczyć odgłosy pochodzące zarówno z ulicy, jak i od sąsiadów. Jeśli więc zależy Ci na cichym i ciepłym wnętrzu, nasze produkty dostępne w atrakcyjnych cenach spełnią Twoje oczekiwania!

Uniwersalność parkietu dębowego

Polecamy wysokiej jakości parkiet dębowy typu jodełka w wersji francuskiej, węgierskiej i klasycznej również ze względu na jego uniwersalność. To wyjątkowo atrakcyjna deska, którą można zamówić w wielu odmianach kolorystycznych, np. bielonej, dopasowując je ściśle pod kątem indywidualnych potrzeb i wymagań. Odpowiednio dobrana drewniana podłoga tego rodzaju doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Jej wszechstronność polega na tym, że z powodzeniem można ją ułożyć w małych, nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, jak i dużych, klasycznych salonach czy gabinetach. Gdy weźmie się pod uwagę jedyne w swoim rodzaju, naturalne i niepowtarzalne usłojenie, wybór tego materiału będzie wręcz idealny.

Możliwość odnawiania dębowego parkietu w jodełkę

Mimo że każdy parkiet dębowy typu jodełka bez względu na to, czy klasyczny, francuski, czy węgierski – bielony lub nie – jest bardzo wytrzymały, to jego żywotność można zwiększyć, odpowiednio dbając o drewniane deski. Istnieje możliwość efektywnego odnowienia podłogi przy pomocy metody ręcznej lub maszynowej (cyklinowanie). Prawidłowe wykonanie tej czynności pozwala na przywrócenie powierzchni pierwotnych właściwości estetycznych i fizycznych.

Co ważne, cyklinowanie przeprowadza się bardzo rzadko. Nasze drewniane parkiety są na tyle trwałe, że wystarczy przeprowadzić tę czynność raz na kilka lat, aby móc przez cały czas cieszyć się doskonałymi parametrami wizualnymi i mechanicznymi drewnianych podłóg w formie parkietów w wariantach jodełka klasyczna, francuska i węgierska.

Lepsza wilgotność powietrza z podłogą drewnianą jodełką

Zdrowy mikroklimat dzięki wykończeniu posadzki parkietem dębowym.

Elementy wykonane z dębu ułożone na posadzce w jodełkę klasyczną, francuską czy węgierską są materiałem, który zapewnia we wnętrzu zdrowy klimat. Parkiet i naturalna deska oferowana w naszym sklepie pozwala na utrzymanie w pomieszczeniach optymalnych parametrów wilgotności i jej wchłanialności, prawidłowo je regulując. Chodzi o to, że gdy we wnętrzu jest zbyt duża wilgoć, drewniana podłoga dębowa bielona i w każdej innej wersji skutecznie ją obniża, podczas gdy w razie przesadnie suchego powietrza przyczynia się do jego nawilżenia. Ta właściwość wpływa pozytywnie zarówno na komfort wypoczynku we wnętrzach, jak i na zdrowie oraz samopoczucie osób, które w nich przebywają.

Skuteczne zapobieganie rozwojowi pleśni z dębowym parkietem w jodełkę

Pozytywny wpływ na mikroklimat pomieszczeń ma duże znaczenie w zapobieganiu rozwoju pleśni, grzybów i innych niepożądanych mikroorganizmów, które mogą być groźne dla ludzkiego organizmu oraz ścian i sufitów. Jako że nasze drewniane podłogi w formie parkietów w wariantach jodełka klasyczna, francuska i węgierska wspomagają utrzymanie właściwego poziomu wilgoci, w ten sposób ograniczają ryzyko wystąpienia niekorzystnych nalotów grzybiczych.

Niepowtarzalna estetyka parkietów drewnianych w jodełkę

Tym, co przekonuje do montażu drewnianego parkietu wykonanego z dębu typu jodełka węgierska, francuska lub klasyczna, jest również jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna estetyka. Takie ułożenie desek niezależnie od tego, czy są bielone, czy nie, prezentuje się niezwykle gustownie i może całkowicie odmienić dane wnętrze pod względem estetycznym. Szlachetny design podłogi tego rodzaju, której cena jest u nas bardzo konkurencyjna, idealnie komponuje się z przestrzeniami zarówno nowoczesnymi, jak i w stylu retro. Doskonale dopasowuje się do małych i dużych pomieszczeń o przeznaczeniu zarówno mieszkalnym, jak i użytkowym.

Jodełka węgierska, klasyczna i francuska – czym się różnią?

Poszczególne typy materiałów odróżniają się od siebie głównie pod względem kąta, pod którym przycinane są deski z dębu. Zastanawiając się nad tym, co oferuje jodełka węgierska, a jakie cechy ma francuska lub klasyczna, należy zwrócić uwagę przede wszystkim właśnie na tę kwestię. 

Dużą popularnością cieszą się wersje francuskie, w przypadku których elementy są cięte pod kątem 45 stopni, w rezultacie czego tworzone przez nie wzory mogą kojarzyć się z kształtem grotu strzały. To bardzo luksusowy i elegancki motyw – szczególnie gustownie prezentuje się jako parkiet dąb bielony. Z kolei odmiana węgierska jest przycinana pod kątem 60 stopni i wygląda nieco delikatniej, podczas gdy klasyczny parkiet układa się w taki sposób, żeby krótszy bok jednej deski stykał się z dłuższym bokiem drugiej pod kątem 90 stopni.

Zamów wyjątkowy parkiet dębowy  od Prodexpol z Warszawy!

Jeśli podobają się Państwu nasze propozycje, służymy fachową poradą! Mogą Państwo także zlecić nam ich fachowy montaż – zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy ułożą każdy wzór! Obszar działalności obejmuje całą stolicę, gdzie można też osobiście zapoznać się z oferowanymi wyrobami. Gdzie? Dokładny adres salonu, który prowadzimy jako bezpośredni producent Prodexpol, to: Warszawa, ul. Brązownicza 7A. Już dziś skorzystaj z naszej oferty i zamów wybrane produkty!

Skorzystaj z naszej wyceny online!

Sprawdź rówież naszą ofertę paneli podłogowychlistw oraz desek przypodłogowych!