Wymiana pojedynczych desek w podłodze – czy to możliwe? Sprawdź!

Wymiana pojedynczych desek w podłodze – czy to możliwe? Sprawdź!

Pomimo mnogości różnych materiałów budowlanych, drewno wciąż cieszy się ogromną popularnością. Jest relatywnie tanie i pięknie wygląda, idealnie nadając się m.in. do wykończenia posadzki w domu. Drewniane podłogi wprowadzają przyjemny nastrój we wnętrzach, a wykonane np. z dębu, mogą służyć przez lata. Jednak zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia pojedynczych desek czy klepek parkietu ułożonego np. w jodełkę francuską. Zostań z nami, jeśli zastanawiasz się, czy można je wymienić i w jaki sposób. Skorzystaj z podpowiedzi specjalistów firmy Prodexpol – producenta takich materiałów podłogowych!

Podłoga drewniana to wybór na lata

Drewno jest piękne, a wykonane z niepostaw">Postaw na drewniane podłogi od Prodexpol!go deski podłogowe zawsze wyjątkowe dzięki unikalności rysunku słojów. Co jednak najważniejsze, wyróżniają się ponadprzeciętną odpornością na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, szczególnie w przypadku gatunków egzotycznych.

W efekcie drewniana podłoga np. jodełka francuska, czyli klasyczny parkiet, jest wyborem na lata. Doskonale prezentuje się we wszystkich wnętrzach, niezależnie od stylu, w jakim są urządzone. Zapewnia wysoki komfort termiczny, ułożona na piętrze wycisza pomieszczenie, a do tego w pewnym stopniu amortyzuje upadki.

Jednak pomimo dużej trwałości nawet egzotyczną deskę podłogową czasem można uszkodzić. Jak podkreślają specjaliści firmy Prodexpol, będącej producentem podłóg z drewna, często dochodzi do tego m.in. podczas przemeblowania. Upadek ciężkiego mebla z większej wysokości np. na parkiet w jodełkę francuską może poskutkować pęknięciem klepki.

Co zrobić, jeśli jedna z desek uległa uszkodzeniu?

Zacząć należy od tego, że powinieneś zawczasu przygotować się na wystąpienie takiej sytuacji. Montując drewniane podłogi egzotyczne czy dębowe parkiety z francuską jodełką, zawsze zostawiaj niewykorzystane klepki. W przyszłości ewentualną wymianę uszkodzonych elementów przeprowadzisz tylko wtedy, gdy masz zapasowe. Muszą być utrzymane w tej samej stylistyce i mieć identyczną długość oraz szerokość względem tych zmienianych.

Kolejną ważną kwestią jest zlecenie wykonania naprawy specjaliście. Nieumiejętna realizacja tego procesu może skończyć się zarówno niesatysfakcjonującym efektem, jak i nawet uszkodzeniem kolejnych desek podłogowych. Jeżeli zamówiłeś parkiet czy inne podłogi drewniane u nas, jako producent możemy zająć się ich profesjonalną naprawą – zapraszamy do kontaktu z Prodexpol!

podlogi-drewniane-producent

Czy każdy rodzaj podłóg drewnianych pozwala na wymianę deski?

Teoretycznie odpowiedź na tak zadanie pytanie jest twierdząca, jednak w praktyce bywa z tym różnie. Wymieniać można deski podłogowe wykonane z każdego gatunku drewna, w tym dębowego czy egzotycznego. Dotyczy to także klepek drewnianych parkietów niezależnie od tego, czy są ułożone w jodełkę francuską, czy inny wzór. Jednak przeszkodą może okazać się sposób wykończenia podłogi.

Jeśli elementy zostały zabezpieczone poprzez olejowanie, można je wymieniać, ale ich powierzchnię należy przeszlifować i ponownie pokryć olejem. Sytuacja komplikuje się w przypadku, gdy wcześniej zostało przeprowadzone ręczne lakierowanie, gdyż może okazać się konieczne polakierowanie większej powierzchni niż tylko jednego elementu.

Wymiana deski podłogowej – jak tego dokonać?

Usunięcie uszkodzonej deski podłogowej jest procesem wieloetapowym. Specjalista naprawiający np. drewniany parkiet w jodełkę francuską powinien kolejno:

Postaw na drewniane podłogi od Prodexpol!

Pamiętaj, że ryzyko uszkodzenia drewnianej podłogi jest tym mniejsze, im solidniejszych materiałów użyjesz do jej wykonania. Z tego powodu zamawiaj je od sprawdzonych sprzedawców – skorzystaj z oferty naszej firmy Prodexpol. Jesteśmy producentem wielu rodzajów desek podłogowych, w tym z drewna dębowego czy egzotycznego. Sprzedajemy także piękne klepki na parkiety w jodełkę francuską i inne wzory. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów!