Jaką podłogę drewnianą wybrać do biura? Podpowiadamy!

Jaką podłogę drewnianą wybrać do biura? Podpowiadamy!

Pomieszczenie biurowe to miejsce wyjątkowo intensywnie eksploatowane. Gdy je wykańczasz i urządzasz, musisz więc postawić zarówno na solidne meble, jak i deski podłogowe, po których chodzić będzie mnóstwo osób. Oczywiście jednocześnie powinieneś zadbać o estetykę wnętrza. Z powyższych powodów, będąc producentem podłóg drewnianych klasy premium, w tym parkietów dębowych m.in. w jodełkę francuską, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad związanych z ich wyborem. Sprawdź, jak wykończyć posadzkę w biurze!

Siedziba firmy jest jej wizytówką

Jeśli chcesz na lata wykończyć wnętrza siedziby swojej firmy, wybieraj dobrej jakości materiały na podłogi drewniane. Budżetowe, najtańsze deski podłogowe wyróżniają się m.in. niską odpornością na ścieranie, przez co intensywnie eksploatowane szybko stracą swój pierwotny urok. Materiały klasy premium, w tym np. egzotyczne parkiety we wzór jodełki francuskiej, które sprzedajemy jako producent, sprawdzą się w takich miejscach dużo lepiej.

Warto je kupować zarówno z racji ich ponadprzeciętnej trwałości, jak i prestiżowego charakteru. Pamiętaj, że siedziba firmy jest jednocześnie jej wizytówką. Jeśli przyjmujesz w niej klientów, poprzez estetyczne wykończenie pomieszczeń pozytywnie wpływasz na wizerunek swojego biznesu. Jednocześnie piękne drewniane deski podłogowe czy parkiet dębowy np. we wzór jodełki francuskiej, docenią osoby zatrudnione w biurze. Praca w ładnie urządzonych wnętrzach jest dużo przyjemniejsza – wzrasta motywacja, a więc jednocześnie wydajność.

Jakie rodzaje podłóg można zastosować w biurze?

W przypadku urządzania przestrzeni biurowej możesz wykończyć posadzkę w dowolny sposób. Jeśli zdecydujesz się na drewno, polecamy:

Ekskluzywne parkiety

Wielu osobom klasyczne podłogi kojarzą się z drewnianymi parkietami, szczególnie tymi ze wzorem jodełki francuskiej. Nic w tym dziwnego, gdyż w takiej formie znane były już w XVI wieku i gościły głównie w rezydencjach oraz siedzibach władców. W efekcie już wtedy uznawane były za ekskluzywne i zaleta ta jest im przypisywana do dziś.

Jeśli chcesz w elegancki sposób wykończyć swoje biuro, postaw na powyższe rozwiązanie. Piękne i jednocześnie niedrogie parkiety ze wzorem jodełki francuskiej znajdziesz w ofercie firmy Prodexpol. Jako doświadczony producent podłóg drewnianych, wykonujemy je z wielu gatunków drewna, w tym dębowego o wyjątkowej trwałości.

producent-podlog-drewnianych

Mocne deski podłogowe

Wszystkim ceniącym sobie modne wzornictwo polecamy z kolei drewniane deski podłogowe. Są dostępne w wielu wersjach różniących się kolorystyką oraz rysunkiem słojów, przez co łatwo dobrać je do stylu danego wnętrza.

W biurach zdecydowanie najlepiej sprawdzają się podłogi dębowe. Drewno to odznacza się dużym ciężarem i twardością, przez co doskonale nadaje się do miejsc intensywnie eksploatowanych. Jednocześnie wygląda pięknie, więc stanie się ozdobą wnętrz siedziby firmy. Jeśli szukasz najtańszych, ale wysokiej jakości materiałów tego typu, skorzystaj z oferty producenta Prodexpol – zapraszamy do kontaktu.

Pożądane podłogi egzotyczne

Ten rodzaj wykończenia podłóg polecamy przede wszystkim miłośnikom unikalnego designu. W przeciwieństwie do desek podłogowych wykonanych z rodzimych gatunków drewna, odpowiedniki egzotyczne odznacza niespotykany wygląd. Mają niezwykłą kolorystykę, która potrafi zmieniać się zależnie od kąta patrzenia czy intensywności oświetlenia. Z surowca pozyskanego m.in. z takich drzew jak bambus, teak czy merbau wykonuje się także drewniane klepki do parkietów. Są zarówno wyjątkowo piękne, jak i długowieczne.

Wykończ podłogi w biurze z Prodexpol!

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą dla Ciebie inspiracją w wykańczaniu biura. Pamiętaj, że najwyższej jakości materiały na drewniane podłogi zamówisz w firmie Prodexpol – działamy w branży stolarskiej od 1930 roku! Oferujemy m.in. dębowe deski podłogowe oraz egzotyczne parkiety we wzór francuskiej jodełki, których jesteśmy producentem. Już dziś zapoznaj się z całym asortymentem!