Deska podłogowa czy parkiet – które rozwiązanie wybrać?

Deska podłogowa czy parkiet – które rozwiązanie wybrać?

O tym, że drewno w wykańczaniu wnętrz ma kluczowe znaczenie dla uzyskania stylowego wystroju, nie trzeba nikogo przekonywać. Odnosi się to również do podłogi – to właśnie ta drewniana zachwyca wyglądem i funkcjonalnością. Jeżeli chcesz cieszyć się nią w swoich pomieszczeniach, staniesz przed wyborem: deska podłogowa czy parkiet? Każda z tych opcji ma swoje mocne i słabe strony, które warto poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Sprawdź, co wyróżnia poszczególne rozwiązania!

 

Podłoga drewniana niejedno ma oblicze

A od tego, jakie produkty wybierzesz, będzie zależeć Twoja satysfakcja, funkcjonalność, a przede wszystkim wystrój wnętrza. Jako oferujący parkiety drewniane producent mamy też w swoim asortymencie deski podłogowe. Występują one w przeróżnych wariantach kolorystycznych, zachwycają wyraźnie wyeksponowaną strukturą drewna, naturalnością i łatwością pielęgnacji. Będą stylowym uzupełnieniem każdego wystroju i przetrwają wiele lat eksploatacji bez konieczności wymiany. Podłoga drewniana – zarówno w postaci parkietu, jak i desek, ma szereg zalet wynikających z jej naturalnego pochodzenia:

Jakie są zalety desek podłogowych?

Lite deski drewniane służące do wykańczania podłogi wyróżniają się wieloma walorami, o jakich nie można mówić w przypadku parkietu. Polakierowana deska zyskuje odporność na uszkodzenia i zabrudzenia. Takie produkty są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych – to nie tylko jasny i ciemny brąz, lecz także modele bielone, szare, celowo postarzane.

Czym wyróżniają się parkiety drewniane?

Kojarzą się przede wszystkim z elegancją, dlatego są wybierane przez inwestorów chcących wyeksponować ekskluzywny charakter aranżacji – pasują do modernistycznych wystrojów, świetnie sprawdzają się w designach glamour i modern classic. Trzeba podkreślić, że parkiet drewniany stanowi niepowtarzalną ozdobę przestrzeni, a misternie układane klepki tworzą zachwycającą mozaikę. Można poddawać go cyklinowaniu, dzięki czemu ściera się wierzchnią, zniszczoną i wyeksploatowaną warstwę, odkrywając świeże drewno.

deski-drewniane

Jak wybrać podłogę drewnianą do swojego domu?

Wobec wspomnianych zalet, jakimi wyróżnia się podłoga drewniana, nie ma się co dziwić, że wielu inwestorów włącza ją do swoich projektów. Co jednak będzie lepsze w danym przypadku – deski podłogowe czy parkiet? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, natomiast pod uwagę warto wziąć walory dekoracyjne – tu zdecydowanym faworytem będzie parkiet, ponieważ jego elegancki i stylowy wygląd jest nie do przecenienia.

Już wiesz, które rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie?

Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj do asortymentu Prodexpol – niezależnie od tego, czy Twoim wyborem jest parkiet, czy deska podłogowa, w Warszawie znajdziesz rozwiązanie idealne do każdego projektu. Daj się zainspirować i zamów podłogę doskonałą, która będzie Ci towarzyszyć przez wiele lat, ciesząc oczy dekoracyjnym wyglądem i zachwycając wytrzymałością oraz solidnością. Poznaj zróżnicowane warianty kolorystyczne i efekty wykończeniowe – już dziś zaproś do swoich wnętrz stylowe drewniane wyroby od topowego producenta!