Jak wygląda profesjonalny montaż podłogi drewnianej?

Jak wygląda profesjonalny montaż podłogi drewnianej?

W większości przypadków efekty prac wykończeniowych zależą od solidności ich wykonania oraz profesjonalizmu wykonawców. Nie inaczej jest z podłogą drewnianą, która – aby wyglądała dobrze i posłużyła przez wiele lat w nienagannym stanie – musi zostać odpowiednio zamontowana. Jeśli chcesz cieszyć się pięknym designem i funkcjonalnością parkietu lub desek, koniecznie sprawdź nasze wskazówki dotyczące ich układania. Poznaj praktyczne porady i przekonaj się, że wymarzona podłoga jest na wyciągnięcie ręki!

 

Wysokiej jakości podłoga wymaga fachowego montażu

Oczywiście liczy się jakość materiałów przeznaczonych do montażu – najlepsze parkiety i deski podłogowe znajdziesz w Prodexpol, gdzie specjalizujemy się właśnie w tych produktach i z chęcią doradzamy naszym klientom najlepsze rozwiązania do ich projektów. Niezależnie od tego, jakie wyroby wybierzesz, ich montaż musi zostać przeprowadzony solidnie i profesjonalnie. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z brakiem stabilności, ryzykiem wypaczania, podatnością na uszkodzenia i szybszym zużyciem drewnianej podłogi, a tego każdy inwestor chce uniknąć.

Metody układania podłóg drewnianych

Istnieje kilka metod praktykowanych przez profesjonalistów zajmujących się układaniem podłóg. Ich wybór zależy od oczekiwanego przez inwestora efektu oraz rodzaju podłogi. Montaż może być:

Planowanie montażu podłogi drewnianej

Przed przystąpieniem do montażu na wykonawcę czeka szereg działań, których nie sposób pominąć. Trzeba wykonać dokładne pomiary, rozplanować ilość potrzebnego materiału, dopasować wzór i przemyśleć jego ułożenie (zwłaszcza, jeśli układana będzie podłoga w jodełkę, w przypadku której niezwykle ważne jest staranne dopasowanie poszczególnych elementów). To istotne z uwagi na późniejszą satysfakcję z użytkowania podłoża i jego walory estetyczne. Kierunek układania klepek czy desek ma wpływ na ogólną kompozycję i warto uwzględnić kąt padania światła oraz spójność wizualną z pozostałymi pomieszczeniami. Ważna jest też kontrola stanu posadzki – należy sprawdzić jej twardość, poziom wilgotności i stopień wyrównania, a w razie konieczności przygotować ją odpowiednio do ułożenia podłogi.

deski-drewniane

Przygotowanie podłoża pod montaż podłogi drewnianej

Jak już wspomnieliśmy, aby drewniane podłogi zachwycały walorami wizualnymi i jednocześnie były trwałe, muszą zostać profesjonalnie zamontowane. Jakość podłoża, na którym układa się parkiety czy deski ma ogromne znaczenie i nieraz trzeba je odpowiednio przygotować. Jeżeli zauważysz znaczne odchylenia poziomu, konieczne będzie wyrównanie powierzchni. W tym celu można zastosować masy samopoziomujące – to szybki sposób na zniwelowanie nierówności. Liczy się też odpowiednia wilgotność, bo zbyt mokra powierzchnia uniemożliwia skuteczny montaż elementów z drewna. Żeby rzetelnie to ocenić, trzeba posłużyć się specjalistycznymi przyrządami i właśnie dlatego warto skorzystać z usług doświadczonych wykonawców, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i wiedzą.

Postaw na wsparcie fachowców z firmy Prodexpol!

Planujesz montaż nowej podłogi w swoich wnętrzach i zastanawiasz się, o czym pamiętać podczas jej układania? Jako firma specjalizująca się w sprzedaży parkietów, drewnianych desek podłogowych i paneli, z chęcią doradzimy Ci praktyczne rozwiązania i podpowiemy, co jest istotne dla prawidłowego i trwałego mocowania poszczególnych elementów. A jeśli zechcesz, zamówisz u nas profesjonalny montaż. Skontaktuj się z nami – w Prodexpol znajdziesz fachowców, którym możesz zaufać!