Jaką podłogę drewnianą wybrać do małego mieszkania?

Jaką podłogę drewnianą wybrać do małego mieszkania?

W małych mieszkaniach szuka się sposobu na staranne zagospodarowanie przestrzeni i jej optyczne powiększenie. Istnieje kilka zabiegów aranżacyjnych mających na celu zapewnienie wrażenia przestronności i rozjaśnienia wnętrza. Liczy się oczywiście również dobór odpowiedniej podłogi. Sprawdź koniecznie, które rozwiązanie będzie najlepsze: deski podłogowe, parkiety? Odpowiadamy!

 

Mały metraż – tutaj każdy detal ma znaczenie

Jeśli mieszkasz w kawalerce, jej zaaranżowanie to spore wyzwanie – musisz rozsądnie wykorzystać każdy metr kwadratowy, zminimalizować wyposażenie do tego, co niezbędne, aby uniknąć wrażenia zagracenia przestrzeni, a przede wszystkim tak zaplanować wystrój, żeby uzyskać optyczną przestronność. To da się zrobić i – choć na początku może wydawać się trudne – z praktycznymi poradami ekspertów na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem.

Kluczowe są kolory. Wybieraj jasne barwy, z których jedna będzie stanowić tło, druga z kolei stanie się kontrastującym akcentem. Dwa, maksymalnie trzy odcienie w zupełności wystarczą. Dzięki temu mieszkanie zyska schludny, harmonijny wygląd. Nie zapominaj o przeszkleniach i powierzchniach odbijających światło – idealnie, jeśli w mieszkaniu znajdują się duże okna, jednak lustra także skutecznie pomogą Ci wpłynąć na optyczne powiększenie przestrzeni. Istotna jest też podłoga i to właśnie na niej skupimy się w tym artykule. Dobierając odpowiednią i eksperymentując z jej ułożeniem, masz szansę uzyskać fenomenalne efekty.

Jakie rodzaje podłóg są odpowiednie do małych mieszkań?

W małym mieszkaniu możesz zamontować przeróżne rodzaje podłogi – zarówno deski podłogowe, jak i panele, a nawet parkiet, choć w tym przypadku zdania są podzielone. Z jednej strony małe klepki pomagają optycznie powiększyć wnętrze, jednak ich ułożenie w tak modną i popularną jodełkę działa według niektórych wręcz przeciwnie. Wybierając materiały wykończeniowe na podłoże w kawalerce czy pomieszczeniu o niewielkim metrażu, sprecyzuj swoje preferencje odnośnie do trwałości, planowanej eksploatacji oraz pielęgnacji. Deski są nieco szybsze w montażu i poleca się je w przypadku ogrzewania podłogowego, jednak to parkiety słyną ze swojej elegancji, mogą też – podobnie jak deski – być poddawane cyklinowaniu, co przedłuża ich żywotność. Ciekawą alternatywę stanowią panele winylowe, których główną zaletą jest odporność na wilgoć i łatwość utrzymania w czystości.

deski-podlogowe-debowe

Jaki kolor i wykończenie podłogi zastosować w małym mieszkaniu?

W naszej ofercie jest kilka propozycji, które sprawdzą się doskonale w małych mieszkaniach. Jeśli sięgniesz po deski podłogowe dębowe, pamiętaj o tym, żeby wybrać jasne kolory – w asortymencie Prodexpol znajdziesz ich mnóstwo, to zarówno warianty białe, szare, jak i jasnobrązowe, doskonale odpowiadające na potrzeby aranżacyjne właścicieli małych mieszkań. Oczywiście parkiety także występują w kilku odcieniach, więc bez trudu dopasujesz idealne rozwiązanie do swoich wnętrz.

Jak ułożyć podłogę drewnianą, by optycznie powiększyć pomieszczenie?

Nie tylko kolor ma znaczenie. Sposób ułożenia podłogi może okazać się kluczem do optycznego powiększenia małego mieszkania. Oto kilka sprawdzonych propozycji:

Z naszymi ekspertami wybierzesz idealną podłogę do swojego mieszkania!

Zajrzyj do sklepu Prodexpol i sprawdź, jakie produkty mamy w asortymencie. Znajdziesz u nas zarówno białe deski podłogowe, jak i szare czy w jasnych odcieniach brązu oraz bogaty wybór podłóg egzotycznych i parkietów. Z naszą pomocą wykreujesz idealny wystrój niezależnie od tego, jaki metraż ma Twoje mieszkanie. Postaw na wysokiej jakości podłogi drewniane – zaproś je do swoich wnętrz i ciesz się ich funkcjonalnością przez lata!