Jak podłoga dębowa wpisuje się we współczesne aranżacje wnętrz?

Jak podłoga dębowa wpisuje się we współczesne aranżacje wnętrz?

Wśród współczesnych aranżacji wnętrz nie ma jednej, która dominuje w większości mieszkań. Każdy ma szansę odnaleźć nurt idealny dla siebie lub czerpać z różnorodnych jakąś inspirację. Skandynawski minimalizm, surowość wystroju industrialnego, naturalność boho – wszystkie można uznać za aktualne w aranżacyjnych trendach. Jak dopasować do nich dębową podłogę i czy drewniane deski to dobry wybór niezależnie od stylu? Odpowiadamy!

 

Podłoga dębowa: solidne i ponadczasowe rozwiązanie do Twojego domu

Zanim przejedziemy do estetycznych zalet podłogi dębowej i możliwości jej wykorzystania w różnych aranżacjach, koniecznie poznaj jej walory użytkowe – a jest ich niemało! Przede wszystkim deski podłogowe dębowe wyróżniają się:

Wybierając nowoczesne podłogi drewniane – a zwłaszcza deski dębowe – zyskujesz zatem materiał wykończeniowy, który nie tylko udekoruje Twoje wnętrza, lecz także zapewni szereg zalet funkcjonalnych.

Wiele oblicz podłogi dębowej: dostępne wykończenia i kolory

W Prodexpol oferujemy dębowe deski podłogowe w wielu wariantach kolorystycznych. Występują one w naturalnej, brązowej barwie – od jasnych, subtelnych odcieni po ciemne, głębokie, a także w wersji bielonej czy szarej. Są dostępne w różnych rozmiarach i wykończone na rozmaite sposoby – lakierowane na wysoki połysk, matowe, gładkie lub z wyeksponowaną strukturą drewna i szczotkowaną powierzchnią. Ta różnorodność sprawia, że z łatwością dopasujesz je do swojej aranżacji, tworząc spójny klimat i zachwycający wystrój.

deski podłogowe

Podłoga dębowa w aranżacjach minimalistycznych

Aranżacje minimalistyczne stawiają przede wszystkim na funkcjonalność i ograniczenie wyposażenia do niezbędnego minimum. Nie znajdziesz w nich nadmiaru dodatków, a wszystkie elementy wystroju mają swoje miejsce i rolę. Chcąc nieco ocieplić tak urządzoną przestrzeń, jednocześnie wnosząc do niej nieco dekoracyjności, postaw na podłogę dębową. Masz bogate możliwości eksperymentowania, ponieważ do tego designu pasuje niemal każdy rodzaj deski w dowolnym kolorze! Równie dobrze będzie wyglądać jasne drewno pokryte lakierem, co ciemne, szczotkowane i pozostawione w swojej surowej formie przez zaolejowanie. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Podłoga dębowa w aranżacjach industrialnych

W wystrojach industrialnych dominują takie materiały jak cegła i beton architektoniczny. Są one uzupełnione o elementy metalowe, a przestrzeń powinna być przestronna, niezagracona meblami i dodatkami. Olejowana podłoga dębowa wpisze się w ten styl doskonale, zwłaszcza jeśli postawisz na postarzane deski drewniane. Widoczne na nich rysy i inne niedoskonałości mają na celu wykreowanie wrażenia, że podłoże ma już wiele lat, dzięki czemu dom zyskuje specyficzny klimat. Dobrze sprawdzą się też warianty bielone – wybierz je, jeśli chcesz optycznie rozjaśnić zbyt ciemne wnętrze.

Podłoga dębowa w aranżacjach boho

W stylu boho dominuje naturalność, dlatego drewniane deski podłogowe wpiszą się w niego idealnie. Kolorystykę dopasuj do pozostałych elementów wyposażenia – mebli, dodatków, sposobu wykończenia ścian. Całość powinna ze sobą współgrać, a rozmaite barwy dębowej podłogi z naszej oferty pozwolą Ci swobodnie eksperymentować. Ciepły, przytulny klimat aranżacji boho uzyskasz, stawiając na ciemne odcienie, jeśli jednak wnętrze jest małe i nie dochodzi do niego zbyt wiele światła słonecznego, wybierz jasny brąz, aby nieco rozjaśnić przestrzeń. Ciekawą propozycję stanowi też parkiet jodełka – wybierając go, zyskasz stylową dekorację pomieszczenia.

Szukasz inspiracji, jak wykończyć podłogę? Zajrzyj na naszego bloga!

Wciąż wahasz się, jaką podłogę wybrać do swoich wnętrz? W Prodexpol znajdziesz bogaty asortyment desek dębowych, a także parkietów i paneli! Odwiedź naszego bloga i daj się zainspirować, a Twoje aranżacje zachwycą stylowym dopełnieniem, jakim będzie odpowiednio wykończona podłoga. Odkryj potencjał drzemiący w wysokiej jakości drewnie i dopasuj je do aranżacji w Twoim mieszkaniu!