Jak łączyć różne rodzaje podłóg?

Jak łączyć różne rodzaje podłóg?

W jednym pomieszczeniu można z powodzeniem połączyć różne materiały wykończeniowe, tworząc niepowtarzalne zestawienia i stylowe kompozycje. Nie bez znaczenia jest też funkcjonalność, która niejednokrotnie stanowi motywację do tego, aby eksperymentować ze sposobem wykończenia podłogi. Drewniane deski, parkiet, panele – sprawdź, jak wykorzystać je w swoich aranżacjach!

Gdy w różnych pomieszczeniach chcesz mieć odmienne wykończenie podłogi

Najczęściej zdarza się to w salonie z aneksem kuchennym lub w kuchni z wyraźnie wydzieloną częścią jadalnianą. Jednak to nie jedyne przykłady sytuacji, gdy ktoś chce poeksperymentować z wykończeniem podłoża i połączyć ze sobą drewniane podłogi z ceramicznymi płytkami lub zestawić parkiet z deską czy bawić się kolorami i wzorami. Takie zabiegi sprawdzają się też w dużych pomieszczeniach, w których nie ma ścianek działowych, a jedynym sposobem na wydzielenie stref jest właśnie odpowiednie zaprojektowanie podłogi.

Łączenie różnych kolorów i wzorów podłóg

Nikt nie powiedział, że w jednym wnętrzu musi występować wyłącznie jeden rodzaj podłogi. Łączenie kolorów i wzorów pozwala wykreować oryginalny wystrój oraz wnieść do pomieszczenia ciekawy klimat. Oczywiście trzeba robić to ostrożnie, ponieważ z łatwością można stworzyć wrażenie chaosu, przesytu i przytłoczyć zbyt odważną mieszanką barw. Wśród ciekawych rozwiązań wymienia się przede wszystkim:

drewniane podłogi

Łączenie różnych materiałów wykończeniowych

Jeśli drewniane podłogi są wykorzystywane w salonie z aneksem kuchennym, często pojawia się chęć połączenia ich z płytkami ceramicznymi – kafelki są odporne na działanie wilgoci i łatwe do utrzymania w czystości, dlatego znajdują swoje zastosowanie w kuchni. Z drugiej strony trudno wyobrazić sobie salon w całości wykończony płytkami – to mało atrakcyjne rozwiązanie, stąd właśnie konieczność utworzenia stylowej kompozycji tych odmiennych materiałów. Często spotyka się też kamienne posadzki zestawione z drewnianą klepką podłogową. Wiąże się to z koniecznością starannego zaprojektowania nie tylko kwestii wizualnych, lecz także wzięcia pod uwagę istotnych aspektów technicznych, dzięki którym całość będzie wytrzymała, odporna i funkcjonalna.

Kolejność układania podłóg i aspekty techniczne

Jeżeli chcesz w jednym pomieszczeniu wykorzystać różne rodzaje podłóg, zwróć uwagę na:

Chcesz położyć w domu drewnianą podłogę? Zgłoś się do nas!

Zastanawiasz się, jaki rodzaj drewnianej podłogi będzie odpowiedni w Twoich aranżacjach? W Prodexpol dostępna jest zarówno klepka podłogowa, jak i parkiet jodełka czy deski. Sprawdź nasz asortyment i zachwyć się bogactwem możliwości, a jeśli nie wiesz, co wybrać, zapraszamy do kontaktu. Doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie!